Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/04/2024

Ζαχαροπλάστης

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΩΡΑ | ΜΥΚΟΝΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Αναζητούμε έναν εμπνευσμένο και δημιουργικό ζαχαροπλάστη για να ενταχθεί στην ομάδα μας. Σε αυτήν τη θέση, θα έχετε την ευκαιρία να δημιουργήσετε μοναδικά γλυκά πιάτα που θα εντυπωσιάζουν τους πελάτες μας και θα συνεισφέρουν στην αναγνώριση του εστιατορίου μας.

Αρμοδιότητες:

  • Προετοιμασία γλυκών πιάτων και επιδορπίων σύμφωνα με τις οδηγίες του μενού και την αισθητική του εστιατορίου.
  • Δημιουργία και εκτέλεση νέων συνταγών και διακοσμήσεων που να ανταποκρίνονται στις ανάγκες και τις προτιμήσεις των πελατών.
  • Συνεργασία με την ομάδα κουζίνας για τη συνολική παρουσίαση και ανταλλαγή

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία ως ζαχαροπλάστης σε εστιατόριο ή ξενοδοχείο.
  • Γνώση των βασικών τεχνικών ζαχαροπλαστικής και διακοσμητικής τέχνης.
  • Φαντασία και δημιουργικότητα για τη δημιουργία νέων συνταγών και διακοσμήσεων.
  • Ικανότητα να εργάζεστε σε πίεση και να διατηρείτε το ψυχραιμία σας.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και πλήρη ασφάλιση
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Παρέχεται διαμονή κοντά στην εργασία (δεν χρειάζεται όχημα)
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.