Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/11/2017

Στέλεχος Logistics (Κωδικός θέσης S331BT)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ελληνική εισαγωγική εταιρία που δραστηριοποιείται στον χώρο του εμπορίου αναζητά Yπεύθυνο Logistics.

H θέση αναφέρεται στη Γενική Διεύθυνση.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Επικοινωνία με προμηθευτές εσωτερικού και εξωτερικού καθώς και μεταφορικές εταιρείες με στόχο τη διασφάλιση της σωστής και έγκαιρης παραλαβής των εμπορευμάτων
  • Υπεύθυνος των αποθεμάτων της αποθήκης, έλεγχος του στοκ και διαχείριση των χώρων αποθήκευσης
  • Υπεύθυνος για τις παραλαβές των προϊόντων (εσωτερικού – εξωτερικού), έλεγχος και καταχώρησή τους στο ERP
  • Διασφάλιση σωστής και έγκαιρης αποστολής εμπορευμάτων προς τους πελάτες
  • Διενέργεια τακτικών απογραφών για συμφωνία φυσικού και μηχανογραφημένου αποθέματος
  • Τήρηση μηχανογραφημένης αποθήκης (έκδοση παραστατικών, επιστροφές σε προμηθευτές, ενδοδιακινήσεις)

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. / Τ.Ε.Ι., ιδανικά με κατεύθυνση Logistics
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία στη διαχείριση αποθηκών
  • Απαραίτητες γνώσεις λογιστικής, αποθήκης και εισαγωγών
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού ΕRP
  • Όρεξη για δουλειά και ευχέρεια εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Πολύ καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άντρες)

Δεξιότητες

  • Πολύ καλή προφορική και γραπτή επικοινωνιακή ικανότητα
  • Ανεπτυγμένες διαπραγματευτικές, οργανωτικές και αναλυτικές ικανότητες
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα διαχείρισης κρίσεων και προβλημάτων

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.

Παροχές

H εταιρία προσφέρει

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Άριστες συνθήκες εργασίας