Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/3/2024

ICT Project Administrator

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΠΑΙΑΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Β. ΚΑΥΚΑΣ Α.Ε. κατέχει ηγετική θέση στον κλάδο του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού, του φωτισμού, των ειδών τεχνολογίας κτιρίων και λύσεων διαχείρισης ενέργειας. Το ολοένα και αυξανόμενο δίκτυο μας, περιλαμβάνει 81 καταστήματα σε Ελλάδα και Κύπρο και το ανθρώπινο δυναμικό μας, ξεπερνάει τους 1400 εργαζόμενους.

Η ΚΑΥΚΑΣ επενδύει σταθερά στην επαγγελματική και προσωπική εξέλιξη των στελεχών της με προγράμματα διαρκούς επιμόρφωσης που βοηθούν στην ανάπτυξη των γνώσεων, των ταλέντων και των δεξιοτήτων τους ώστε να παρέχουν προστιθέμενη αξία και καινοτόμες λύσεις στους πελάτες της. Απόδειξη της δέσμευσής μας για την δημιουργία ενός εξαιρετικού εργασιακού περιβάλλοντος είναι η βράβευσή μας φέτος για 9η φορά στο θεσμό Best Workplaces ως μια από τις δέκα επιχειρήσεις με το Καλύτερο Εργασιακό Περιβάλλον στην Ελλάδα.

Ποια είναι η ομάδα μας

Η ομάδα μας αποτελείται από νέους ανθρώπους με κέφι, όρεξη και πάθος. Το ήθος, ο επαγγελματισμός και η αποτελεσματικότητα, είναι από τα βασικά μας χαρακτηριστικά, που αναδεικνύονται μέσα από ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον που προωθεί το ομαδικό πνεύμα και τον αμοιβαίο σεβασμό.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος και ενημέρωση παραγγελιών εξυπηρετώντας εσωτερικά τμήματα και εξωτερικούς πελάτες
  • Έλεγχος αποθεμάτων υλικών σε προμηθευτές/ αποθήκη/ καταστήματα για παραγγελίες πελατών
  • Ενημέρωση όλων των εμπλεκομένων για τη διαθεσιμότητα και παράδοση των υλικών που διαχειρίζεται το τμήμα
  • Υποστήριξη συναδέλφων σε θέματα που αφορούν τιμολόγια πελατών και παράδοση υλικών
  • Υποστήριξη τμήματος σε διαδικαστικά θέματα παραγγελιών, υλικών & αποθεμάτων
  • Επίβλεψη διεκπεραίωσης παραγγελιών
  • Reporting παραγγελιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΑΤΕΙ (ιδανικά Ηλεκτρολογία/Πληροφοριακά Συστήματα)
  • Βασική γνώση συστημάτων δομημένης καλωδίωσης χαλκού, οπτικών ινών & δικτύων διανομής
  • Βασική γνώση σε δικτυώσεις φωνής και δεδομένων, καθώς και στα συστήματα ασύρματης και ενσύρματης διανομής    πολυμέσων
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Πολύ καλή χρήση πληροφοριακών συστημάτων (γνώση SAP θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Δεξιότητες ανάλυσης δεδομένων , με έμφαση στην επίλυση προβλημάτων
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Εμπορική αντίληψη και στρατηγικός τρόπος σκέψης
  • Γνώση MS Excel
  • Επιπλέον πιστοποιήσεις / σεμινάρια θα θεωρηθούν προσόν

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Ομαδική ασφάλιση
  • Εργασία σε ένα σύγχρονο, δυναμικό & πολύ-βραβευμένο περιβάλλον (βράβευση για 9η φορά στο θεσμό Best Workplace)
  • Δυνατότητες & προοπτικές για μάθηση & εξέλιξη
  • Δυνατότητα μετακίνησης στα γραφεία με εταιρικό λεωφορείο