Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/4/2024

Γραμματειακή Υποστήριξη & Υποστήριξη Διακίνησης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΙΓΑΛΕΩ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η HRflow για λογαριασμό πελάτη της – The Writing Fields, αναζητά στέλεχος για την Γραμματειακή Υποστήριξη & Υποστήριξη Διακίνησης, για το γραφείο στην Αθήνα,

Η θέση αφορά στην υποστήριξη καθημερινών διαδικασιών γραφείου ώστε όλα να κυλούν ομαλά σε συντονισμό με τους πελάτες, τους συνεργάτες, την παραγωγή, τους οδηγούς και το λογιστήριο. Η θέση είναι κομβικό σημείο επικοινωνίας και εξυπηρετεί εισερχόμενα και εξερχόμενα απαντώντας στα τηλέφωνα, καλωσορίζοντας πελάτες και συνεργάτες και διεκπεραιώνει τα απαραίτητα για την ομαλή λειτουργία της διακίνησης.

Αρμοδιότητες θέσης

• Επικοινωνία με προμηθευτές, πελάτες, ώστε να διασφαλιστεί η καλή εξυπηρέτηση και σωστή επικοινωνία για την διακίνηση εμπορευμάτων

• Αντιμετώπιση αιτημάτων και παροχή λύσεων και συντονισμός επικοινωνίας με εσωτερικούς και εξωτερικούς πελάτες και συναδέλφους

• Γραμματειακή υποστήριξη και υποδοχή γραφείου

• Διαχείριση νεοεισερχόμενων πελατών (CRM) και διαχείριση λογιστικού προγράμματος

• Επιβεβαίωση παραγγελιών & αποστολή προϊόντων – αποθεμάτων

• Οργάνωση αποθήκης & Συντήρηση πιστοποιήσεων εταιρίας

• Παροχή διοικητικής υποστήριξης για τη βελτιστοποίηση των διαδικασιών ροής εργασιών

• Αναζήτηση βέλτιστου τρόπου μεταφοράς, παροχή υποστήριξης στους οδηγούς για να ακολουθήσουν τις διαδρομές τους και συντονισμός χρόνων παράδοσης

• Αντιμετώπιση έκτακτων ζητημάτων και αιτημάτων από πελάτες, προμηθευτές και διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

Για να πετύχετε σε αυτόν τον ρόλο, πρέπει να έχετε

•Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 3+ ετών σε παρόμοιο ρόλο σε περιβάλλον με γρήγορους ρυθμούς

• Εξαιρετική γνώση MS Office (Word, Excel, Adobe Acrobat)

• Εμπειρία σε ERP (κατά προτίμηση SoftOne) και CRM

• Πάθος για την εξυπηρέτηση, αξιοπιστία στις δεσμεύσεις σας, να είστε διακριτικός/η, με άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, και την ικανότητα να παραμένετε ήρεμος/η κάτω από πίεση και να μπορείτε να αντιμετωπίσετε δυσκολίες

• Ικανότητα και να εκτελείτε πολλές εργασίες ταυτόχρονα, να αλλάζετε ταχύτητες από το ένα καθήκον στο άλλο καθώς η εργασία περιλαμβάνει πολυδιεργασία και η οργάνωση και η σωστή διαχείριση χρόνου είναι απαραίτητες, όπως και η ενεργή ακρόαση και η προσοχή στη λεπτομέρεια

Παροχές

Η εταιρία, The Writing Fields, παράγει, Ημερολόγια, Σημειωματάρια, και Προϊόντα γραφείου τεχνολογίας & εταιρικά δώρα, με δυνατότητα εξατομίκευσης. Είναι γνωστή για την καινοτομία flexbook και σήμερα έχει παρουσία σε 35 χώρες.

Η εταιρία προσφέρει, άριστο περιβάλλον εργασίας, εκπαίδευση και σταθερό εργασιακό περιβάλλον, με ομάδες που λειτουργούν με συναδελφικότητα και αλληλο-υποστήριξη, σε μοντέρνο, καλαίσθητο περιβάλλον εργασίας.

Όλες οι αιτήσεις είναι αυστηρά εμπιστευτικές. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι θα επικοινωνήσουμε μόνο με υποψήφιους που πληρούν τις προϋποθέσεις της θέσης, προκειμένου να προγραμματίσουμε ραντεβού συνέντευξης.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.