Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/4/2024

Βοηθός Λογιστή σε Λογιστικό Γραφείο

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΧΑΡΙΛΑΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Λογιστικό Γραφείο στην Ανατολική Θεσσαλονίκη αναζητά να προσλάβει Bοηθό Λογιστή, για να γίνει μέλος του ανερχόμενου γραφείου μας.

Αρμοδιότητες :

  • Τήρηση & Έλεγχος Απλογραφικών βιβλίων.
  • Εγγραφές Διπλογραφικών Βιβλίων
  • My Data Διαβίβαση, Συμφωνία και Χαρακτηρισμός Παραστατικών
  • Δηλώσεις ΦΠΑ, Intrastat, Vies, Παρακρατούμενοι Φόροι, Περιβαλλοντικού Τέλους, Ειδικής Εισφοράς Διαδικτύου Φορολογικές Δηλώσεις (Ν - Ε3)
  • Επίλυση Φορολογικών και Λογιστικών θεμάτων.
  • Επικοινωνία με πελάτες
  • Αιτήσεις Επιδομάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αντίληψη & Τήρηση προθεσμιών
  • Ομαδικό Πνεύμα ,Υπευθυνότητα και Ευγένεια
  • Πολύ Καλή Γνώση των My Data,
  • Γνώση της Νομοθεσίας περί ΕΛΠ, ΦΠΑ & ΚΦΕ
  • Διάθεση για Ανάπτυξη και Εξέλιξη στον τομέα της παροχής Λογιστικών Φοροτεχνικών Υπηρεσιών
  • Κριτική σκέψη, Οργάνωση και Επιμέλεια
  • Ακεραιότητα και εμπιστευτικότητα.
  • Πτυχιούχος Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Τουλάχιστον 3 έτη προϋπηρεσία σε Λογιστικό Γραφείο ως βοηθός Λογιστή
  • Γνώση των Προγραμμάτων της Epsilon Net θα προτιμηθεί

Δεν θα απαντηθούν βιογραφικά τα οποία δεν έχουν Προϋπηρεσία σε Λογιστικά Γραφεία τουλάχιστον δύο ετών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, το ύψος του οποίου θα εξαρτηθεί από την Προϋπηρεσία, τις ικανότητες καθώς και την βοήθεια που θα προσφέρει στο Γραφείο οι καθαρές αποδοχές θα κυμανθούν μεταξύ 850-1100 ευρώ αναλόγως της ετοιμότητας και της παραγωγικότητας του εργαζόμενου
  • Αναγνώριση Προϋπηρεσίας
  • Σύστημα κινήτρων για μεγιστοποίηση των αποδοχών
  • Σταθερό πενθήμερο εργασιακό περιβάλλον 8ωρης Απασχόλησης
  • Ευκαιρίες εκμάθησης και ανάπτυξης δεξιοτήτων
  • Ιδιωτική Ασφάλιση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.