Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/04/2024

Υπάλληλος για τη στελέχωση του Τμήματος Έργων και Προδιαγραφών - Πωλητής

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ζητείται Υπάλληλος για τη στελέχωση του Τμήματος Έργων και Προδιαγραφών μεγάλης εταιρίας ειδών υγιεινής στη Θέρμη Θεσσαλονίκης, με σκοπό την προώθηση προϊόντων & ανάπτυξη πελατολογίου σε όλη την Ελλάδα.

Αρμοδιότητες - Ρόλος

  • Επικοινωνία με πελάτες, τηλεφωνικά και μέσω e-mail
  • Ενημέρωση & παρακολούθηση CRM
  • Δημιουργία προσφορών από ERP, αποστολή και επικοινωνία για feedback
  • Εντοπισμός ευκαιριών για ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Προετοιμασία και παρακολούθηση διαδικασιών τιμολόγησης
  • Παρακολούθηση ολόκληρου του κύκλου πωλήσεων
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις
  • Δημιουργία αναφορών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προηγούμενη εμπειρία σε B2B πωλήσεις
  • Ικανότητα διαπραγμάτευσης
  • Άψογη επικοινωνία, γραπτή και προφορική
  • Καλή γνώση MS Office, ERP, CRM
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικών και Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πτυχίο AEI/ΤΕΙ σχετικό με Διοίκηση Επιχειρήσεων / Marketing
  • Οργανωτικές δεξιότητες και μεθοδικότητα
  • Τήρηση διαδικασιών
  • Αποτελεσματική και ταυτόχρονη διαχείριση πολλών θεμάτων
  • Εργατικότητα, συνέπεια, προσαρμοστικότητα
  • Προσοχή στην λεπτομέρεια και ταυτόχρονα ικανότητα επίλυσης προβλημάτων’

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.