Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/11/2020

Assistant Accountant

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΙΛΚΙΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Ο/Η Assistant Accountant είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Οικονομικής Διεύθυνσης και συγκεκριμένα του τμήματος του Λογιστηρίου, με έδρα το Κιλκίς. Η θέση αναφέρεται στον Accounting Department Manager και έχει ως σκοπό την παρακολούθηση και τον έλεγχο λογιστικών εγγραφών.

Κύρια καθήκοντα:

  • Μεριμνά για την έγκαιρη και έγκυρη απεικόνιση των λογιστικών εγγραφών, σύμφωνα με τις αρχές της λογιστικής και της φορολογικής νομοθεσίας.
  • Αναλαμβάνει τον έλεγχο και την καταχώρηση παραστατικών.
  • Αναλαμβάνει την αρχειοθέτηση των παραστατικών και την ορθή τήρηση του αρχείου του λογιστηρίου.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:
  • Πτυχίο ΙΕΚ/ΤΕΙ με αντικείμενο τη Λογιστική
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2-5 ετών σε θέση λογιστή σε εταιρεία ή λογιστικό γραφείο
  • Πολύ καλή γνώση η/υ και της αγγλικής γλώσσας
  • Θα εκτιμηθεί η γνώση προγραμμάτων όπως Κεφάλαιο και Atlantis
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Παρακαλείσθε να ολοκληρώσετε την αποστολή του βιογραφικού σας αναφέροντας τον τίτλο της θέσης.