Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
3/4/2024

Picker - Αποθηκάριος

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Θα ήθελες να εργαστείς σαν Picker - Αποθηκάριος στις κεντρικές αποθήκες μεγάλης βιομηχανίας τροφίμων;

Είσαι ευέλικτος και έχεις ομαδικό πνεύμα;

Αν η απάντηση είναι θετική, περιμένουμε την αίτηση σου!

Ο υποψήφιος για τη θέση Picker - Αποθηκάριου θα έχει τις εξής αρμοδιότητες:
  • Χειρισμός παλετοφόρων, κλαρκ και ανυψωτικών μηχανημάτων
  • Διαλογή και φόρτωση/ εκφόρτωση εμπορευμάτων
  • Παραλαβή και αποθήκευση εμπορευμάτων
  • Οργάνωση και ταξινόμηση αποθήκης
  • Διεκπεραίωση υποστηρικτικών ενεργειών εντός της αποθήκης
  • Τήρηση κανόνων ασφάλειας και υγιεινής
  • Διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας της αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η υποψήφιος/α για τη θέση του/της Picker - Αποθηκάριου θα πρέπει να έχει τα εξής:

  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Εμπειρία 1 έτους σε αντίστοιχη θέση
  • Πιστοποιητικό Υγείας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Ικανότητα απασχόλησης σε χειρονακτική και δυναμική εργασία
  • Δυνατότητα διαχείρισης βάρους και εργασίας σε χαμηλές θερμοκρασίες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Επαγγελματισμός
  • Πειθαρχία
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Οργανωτικότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του/της Picker - Αποθηκάριου:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και ασφαλές περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης
Αν ενδιαφέρεσαι για τη θέση του/της Picker - Αποθηκάριου, κάνε την αίτηση σου τώρα.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλείς Δευτέρα έως Παρασκευή 9:30 - 17:30 στο +30 6940276237 και να ζητήσεις τη Φαίη Βασιμβόση ή στο +30 6949772772 και να ζητήσεις την Ισμήνη Κωνσταντινίδου ή στο +30 6946007131 και να ζητήσεις τη Σμαρώ Πατούχα.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.