Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/3/2024

Digital Marketer - Ecommerce Specialist

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΕΥΚΑΡΠΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από εμπορική εταιρία στην Ευκαρπία Θεσσαλονίκης, με αντικείμενο την πώληση ηλεκτρικών, οικιακών συσκευών και επίπλων, ζητείται Digital Marketer - Ecommerce Specialist.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και δημιουργία καμπανιών επιδόσεων, συμπεριλαμβανομένων των Google Ads, Facebook Ads και άλλων καναλιών
  • Βελτιστοποίηση λογαριασμών διαφημίσεων, παρακολούθηση μετατροπών και funnel πωλήσεων
  • Γραφιστικός σχεδιασμός για δημιουργία αναρτήσεων στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και ενημερωτικών δελτίων
  • Δημιουργία και αποστολή ενημερωτικών δελτίων newsletter
  • Έρευνας αγοράς και οργάνωση δεδομένων σε Excel
  • Επικοινωνία με πελάτες B2B, ενημερώνοντάς τους για την ανάρτηση νέων προϊόντων και τη βελτιστοποίηση των τιμών στα marketplaces
  • Διαχείριση e-shop

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση του πακέτου Microsoft Office (Outlook, Excel, Word κ.λπ.)
  • Πολύ Καλή/ Άριστη γνώση της Αγγλικής
  • Καλή γνώση χειρισμού Photoshop και προγράμματος ERP
  • Άριστη γνώση του Facebook Business Manager
  • Άριστη γνώση των Google Ads & Analytics
  • Άριστη γνώση διαχείρισης λογαριασμών κοινωνικής δικτύωσης
  • Άριστη γνώση του Canva, Photoshop κ.λπ.
  • Εμπειρία με SEO
  • Δημιουργικότητα και ομαδικό πνεύμα
Θα συνεκτιμηθούν:
  • Πτυχίο Πληροφορικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων, Marketing κλπ
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση

Παροχές:

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης στον ρόλο