Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/3/2021

Υπάλληλος Προγραμματισμού Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΝΔΡΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Υπάλληλος Προγραμματισμού Παραγωγής από βιομηχανία στην περιοχή της Μάνδρα.

Περιγραφή Θέσης:

  • Προγραμματισμός παραγωγής προϊόντων (ετοίμων ή ημιετοίμων) καθορισμένης ποσότητας και σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα
  • Καθορισμός και παρακολούθηση των χρονοδιαγραμμάτων παραγωγής
  • Ρύθμιση της ροής εργασίας με σκοπό την εξασφάλιση της μέγιστης χρήσης της παραγωγικής ικανότητας και απαιτήσεων
  • Συνεργασία με τα τμήματα προμηθειών /τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και την εφαρμογή αλλαγών και αναθεωρήσεων
  • Έλεγχος μηχανογραφικού αποθέματος υλών και ημιετοίμων και ενημέρωση των καθορισμένων ορίων, σε συνεργασία με τον υπεύθυνο αποθήκης και υπευθύνων τμημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητές σπουδές διοίκησης επιχειρήσεων, ή διοίκησης παραγωγής.
  • 1-2 χρόνια εμπειρία σε τμήμα προγραμματισμού παραγωγής
  • Οργάνωση
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS OFFICE) ειδικά του προγράμματος Excel και γνώση προγραμμάτων ERP (επιθυμητή η γνώση στο atlantis)
  • Πολύ Καλή χρήση της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)

Παροχές

  • Πρωινή Πενθήμερη εργασία
  • Ικανοποιητικός Μισθός βάσει δυνατοτήτων
  • Δυνατότητες εξέλιξης