Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
04/04/2024

Υπεύθυνος / η Μισθοδοσίας

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Διαθέτετε εμπειρία στη μισθοδοσία? Θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας και αναζητάτε σταθερό, συνεργατικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας? Θέλετε να εργαστείτε σε δυναμική λογιστική – φοροτεχνική εταιρία, όπου θα εξελίσσεστε και θα μαθαίνετε? Εάν συμφωνείτε με τα παραπάνω, τότε περιμένουμε την αίτηση σας για αυτή τη θέση Υπεύθυνος / η Μισθοδοσίας!

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:

  • Σύνταξη και υποβολή εντύπων για απογραφές και μεταβολές εταιριών στο μητρώο του ΕΦΚΑ
  • Υποβολή εντύπων για Προσλήψεις, Αποχωρήσεις, Απολύσεις, Λήξεις Συμβάσεων Εργασίας εργαζομένων κτλ
  • Υποβολή εντύπων για τροποποιήσεις συμβάσεων εργασίας
  • Υποβολή ωραρίων, Ψηφιακή Οργάνωση Χρόνου Εργασίας (Απογραφή Οργάνωσης Χρόνου Εργασίας – Σταθερό Εβδομαδιαίο – Μεταβαλλόμενο) εργαζομένων
  • Υπολογισμός Μισθοδοσίας εταιριών
  • Δηλωτικές υποχρεώσεις όπως υποβολή ΑΠΔ και ΦΜΥ
  • Διεκπεραίωση και υποβολή των υποχρεώσεων για τις ετήσιες άδειες των εργαζομένων
  • Υποβολή των ετήσιων Πινάκων Προσωπικού
  • Διεκπεραίωση και υποστήριξη εταιριών που απασχολούν εργαζόμενους μέσω προγραμμάτων ΔΥΠΑ , μαθητείας κτλ.

Απαραίτητα Προσόντα

Ακαδημαϊκό υπόβαθρο, εμπειρία και γνώσεις:
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Λογιστική, Χρηματοοικονομικά, Διοίκηση Επιχειρήσεων, ή παρεμφερές
  • Εμπειρία 3 ετών min σε θέση μισθοδοσίας ή λογιστήριο, σε λογιστική εταιρία ή εμπορικό ή βιομηχανικό κλάδο
  • Άριστη γνώση της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, προγραμμάτων Payroll / ΕΡΓΑΝΗ

Προσωπικά Χαρακτηριστικά/Ικανότητες:

  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης και επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα
  • Αναλυτική και κριτική ικανότητα
  • Εμπιστευτικότητα, ακεραιότητα
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός σταθερός μισθός
  • Ωράριο Δευτέρα – Παρασκευή 09:00 – 17:00
  • Εύκολη πρόσβαση στην εργασία
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός εταιρίας
  • Δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.