Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/04/2024

Βοηθό Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΙΓΑΛΕΩ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η HRflow για λογαριασμό πελάτη της – The Writing Fields, αναζητά Βοηθό Λογιστηρίου, για το γραφείο στην Αθήνα,
Η θέση αφορά στην υποστήριξη καθημερινών διαδικασιών λογιστηρίου, συνεισφορά στη συνολική λειτουργία του τμήματος του Λογιστηρίου και εφαρμογή της εταιρικής πιστωτικής πολιτικής ώστε η εταιρεία να επιτύχει μακροπρόθεσμη επιτυχία.

Αρμοδιότητες θέσης

  • Καταχώρηση παραστατικών πληρωμής και είσπραξης στο ERP (SoftOne) σύστημα της εταιρείας. Τιμολόγηση και διαβίβαση (my data)
  • Συμφωνίες υπολοίπων με πελάτες & έλεγχος τραπεζικών λογαριασμών και συμφωνίες
  • Προετοιμασία αναφορών προς τη Διοίκηση
  • Επικοινωνία με πελάτες για συμφωνίες υπολοίπων και τακτοποίηση οφειλών, ισορροπώντας μεταξύ της διατήρησης σχέσης εμπιστοσύνης και της διασφάλισης των έγκαιρων πληρωμών
  • Καταχώρηση δαπανών μέσω Εμπορικής διαχείρισης με παραμετροποίηση (my data)
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγραφών, ενημέρωση και έλεγχος των καρτελών πελατών, προμηθευτών
  • Επικοινωνία με δημόσιες υπηρεσίες & συμφωνίες statements τραπεζών με λογιστικά βιβλία
  • Τήρηση ταμείου (είσπραξη λογαριασμών και εξόφληση οφειλών)

Απαραίτητα Προσόντα

Για να πετύχετε σε αυτόν τον ρόλο, πρέπει να:

  • Έχετε αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε παρόμοιο ρόλο σε περιβάλλον με γρήγορους ρυθμούς, σε λογιστήριο εταιρείας παραγωγής-μεταπώλησης
  • Εξαιρετική γνώση MS Office - Excel
  • Εμπειρία σε ERP (κατά προτίμηση SoftOne) και CRM
  • Είστε αξιόπιστοι, και ικανοί να ολοκληρώσετε έγκαιρα τις εργασίες σας
  • Σας αρέσει η ομαδικότητα να έχετε εξαιρετικές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες

Παροχές

Η εταιρία, The Writing Fields, παράγει, Ημερολόγια, Σημειωματάρια, και Προϊόντα γραφείου τεχνολογίας & εταιρικά δώρα, με δυνατότητα εξατομίκευσης. Είναι γνωστή για την καινοτομία flexbook και σήμερα έχει παρουσία σε 35 χώρες.

Η εταιρία προσφέρει, άριστο περιβάλλον εργασίας, εκπαίδευση και σταθερό εργασιακό περιβάλλον, με ομάδες που λειτουργούν με συναδελφικότητα και αλληλο-υποστήριξη, σε μοντέρνο, καλαίσθητο περιβάλλον εργασίας.

Όλες οι αιτήσεις είναι αυστηρά εμπιστευτικές. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι θα επικοινωνήσουμε μόνο με υποψήφιους που πληρούν τις προϋποθέσεις της θέσης, προκειμένου να προγραμματίσουμε ραντεβού συνέντευξης.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.