Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/4/2024

Υπάλληλος τμήματος προμηθειών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΟΙΝΟΦΥΤΑ | ΟΙΝΟΦΥΤΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Roller Kappatos , βιομηχανία κατασκευής οικιακών ειδών στα Οινόφυτα Βοιωτίας με σημαντική παρουσία στην Ελλάδα και έντονο εξαγωγικό χαρακτήρα χρειάζεται άτομο στην διαχείριση προμηθειών του εργοστασίου.

Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Καθημερινή επικοινωνία με το εμπορικό τμήμα και το τμήμα παραγωγής και τμήμα αποθήκης για τη ορθή και έγκαιρη διαχείριση των παραγγελιών
  • Καταχώρηση παραγγελιών προμηθευτών
  • Έλεγχος παραγγελιών προμηθευτών
  • Προγραμματισμός καθημερινής παραλαβής Α υλών & προϊόντων
  • Παρακολούθηση της ομαλής παράδοση των Α υλών & προϊόντων
  • Φυσικός έλεγχος προμηθειών μαζί με τμήμα ποιοτικού ελέγχου
  • Τηλεφωνική επικοινωνία με προμηθευτές και εξωτερικούς συνεργάτες
  • Έρευνα αγοράς για νέες προμήθειες , σύγκριση ποιοτικών χαρακτηριστικών
  • Αξιολόγηση των συνεργατών και του στόλου για την ποιότητα των υπηρεσιών
  • Διαμόρφωση εβδομαδιαίας και μηνιαίας αναφοράς προμηθειών και μεταφορικού έργου αυτών.
  • Έλεγχος κόστους μεταφορικού έργου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ-ΑΕΙ
  • Τουλάχιστον 3 έτη εμπειρίας σε αντίστοιχο τμήμα
  • Πολύ καλή γνώση συστημάτων ERP
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών για άνετη γραπτή και προφορική επικοινωνία
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Εργατικότητα – υπευθυνότητα – συνέπεια
  • Ικανότητα επικοινωνίας
  • Όρεξη και ευχέρεια εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις ( για τους άνδρες υποψηφίους)

Παροχές

  • Σύμβαση Αορίστου Χρόνου
  • Αρχικό μηνιαίο μισθό που ξεκινάει από 900 καθαρά για 8ωρη/5ήμερη απασχόληση / Πρωινή βάρδια 07:00-15:00
  • Συνεχή Εκπαίδευση
  • Άριστες συνθήκες σε νεόδμητο χώρο εργασίας και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα
  • Μεταφορά από/προς Χαλκίδα, Αυλίδα, Σχηματάρι
  • Ομαδικό πρόγραμμα ασφάλισης με σημαντικά προνόμια

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.