Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/04/2024

Yacht Hostess - Santorini

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

H εταιρία σκαφών αναψυχής Aegean Faith
ενδιαφέρεται να προσλάβει Hostess για την στελέχωση private motor yacht
με βάση την Σαντορίνη για την σεζόν 2024.

Ψάχνουμε ένα ενθουσιώδες μέλος πληρώματος, με κλίση στην άψογη εξυπηρέτηση πελατών και ικανό να επιτελεί βοηθητικό ρόλο προς τον καπετάνιο του σκάφους.

Αρμοδιότητες:

  • Υποδοχή των επιβατών με φιλόξενο χαμόγελο και φιλική συμπεριφορά
  • Παρακολούθηση όλων των πτυχών της εξυπηρέτησης πελατών που απαιτούνται στο σκάφος
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια για την εξωτερική συντήρηση & καθαριότητα του σκάφους
  • Εκτέλεση υπηρεσιών καθαριότητας και διαχείριση υπηρεσιών πλυντηρίου για τους επισκέπτες
  • Σερβίρισμα ποτών και φαγητού σε υψηλές προδιαγραφές εξυπηρέτησης
  • Προσοχή σχετικά με όλες τις προφυλάξεις ασφαλείας που απαιτούνται στο σκάφος
  • Βοήθεια των επισκεπτών με ό,τι αφορά τα θαλάσσια σπορ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σχετική εμπειρία σε ανάλογη θέση σε motor yacht
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας, επιπλέον γλώσσες θα εκτιμηθούνε.
  • Επικοινωνιακός χαρακτήρας , με κλίση στην εξυπηρέτηση πελατών.
  • Υπευθυνότητα ως προς την σωστή συντήρηση του σκάφους και σχολαστικότητα ως προς τις καθαριότητες που απαιτούνται.
  • Ευγένεια, προθυμία, αντίληψη και επαγγελματισμός
  • Ναυτικές γνώσεις

Παροχές

  • Διαμονή & Διατροφή
  • Ανταγωνιστικό Πακέτο Αποδοχών
  • Δυναμικό, φιλικό και υποστηρικτικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Πλήρης ασφάλιση
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως αφού λάβουμε και αξιολογήσουμε τα βιογραφικά της συγκεκριμένης θέσης, το τμήμα Ανθρωπίνου Δυναμικού μας θα έρθει σε επαφή με όλους τους υποψήφιους που πληρούνε τις απαραίτητες προϋποθέσεις, ώστε να κανονίσουμε ημέρα και ώρα πραγματοποίησης συνέντευξης. Όλα τα στοιχεία των βιογραφικών θα παραμείνουνε άκρως εμπιστευτικά.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.