Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/4/2021

Στέλεχος λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Δομή υγείας στην περιοχή της Καλαμαριάς ζητά Στέλεχος Λογιστηρίου.

Περιγραφή θέσης και αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος, λογιστική καταχώρηση παραστατικών-τιμολογίων αγορών-πωλήσεων / εσόδων-εξόδων και αρχειοθέτηση
  • Διαχείριση τραπεζικών λογαριασμών και παρακολούθηση καταθέσεων και υπολοίπων πελατών-προμηθευτών
  • Παρακολούθηση τραπεζικών κινήσεων, ταμειακής κίνησης και έκδοση εντολών πληρωμής
  • Προετοιμασία καταστάσεων μισθοδοσίας και παρακολούθηση αδειών
  • Σχεδίαση-έκδοση μηνιαίων και ετήσιων καταστάσεων-αναφορών (reporting)
  • Υπολογισμός και έκδοση φορολογικών υποχρεώσεων
  • Παρακολούθηση κυκλώματος αξιόγραφων (εισπρακτέων και πληρωτέων)
  • Διεκπεραίωση ηλεκτρονικών πληρωμών (web banking)
  • Έλεγχος μηχανογραφημένης αποθήκης και παρακολούθηση αποθεμάτων-ειδών
  • Προετοιμασία περιοδικών δηλώσεων Φ.Π.Α. και παρακρατούμενων φόρων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ / ΤΕΙ Λογιστικής-Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 3-5 έτη σε μηχανογραφημένο λογιστήριο
  • Λογιστικά βιβλία Γ΄ κατηγορίας
  • Πολύ καλή γνώση μηχανογραφημένης λογιστικής
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού ERP-SAP (Unisoft-Atlantis)
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και Microsoft Office
  • Καλή γνώση φορολογίας εισοδήματος, φορολογικής νομοθεσίας, ΕΛΠ, ΚΦΔ, ΦΠΑ, ΜΥΦ κ.ά.
  • Οργανωτικές δεξιότητες με αναλυτική και συνδυαστική σκέψη
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων
  • Ευελιξία και ομαδικότητα
* Απαραίτητη η επισύναψη φωτογραφίας
* Οι άνδρες υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

* Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση θα εκτιμηθεί.

Παροχές

Η εταιρεία μας προσφέρει:

  • Σταθερή μισθοδοσία - ασφάλιση
  • Συνεχείς εκπαιδεύσεις
  • Ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Για όλες τις αιτήσεις θα διατηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.