Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/2/2024

Υπεύθυνη/-ο Εξαγωγών

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΙ.ΠΕ Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στις κατασκευές αλουμινίου με έδρα στη ΒΙ.ΠΕ Ν. Ραιδεστού, αναζητά Υπεύθυνη/-ο Εξαγωγών με εμπειρία.

Αρμοδιότητες:

Η/Ο κατάλληλη/-ος υποψήφια/-ος θα αναλάβει:

  • Τη διατήρηση επαγγελματικών σχέσεων με πελάτες και διανομείς
  • Τη διαχείριση και ανάπτυξη των αγορών του εξωτερικού για τα προϊόντα της εταιρείας
  • Τις διαπραγματεύσεις με υπάρχοντες πελάτες με απώτερο σκοπό την πιο συμφέρουσα εμπορική συμφωνία
  • Την αναζήτηση και ανάπτυξη νέων συνεργασιών σε όλο τον κόσμο
  • Την παρακολούθηση των πωλήσεων
  • Την παρακολούθηση της τοπικής αγοράς αλλά και των διεθνών αγορών
  • Την παρακολούθηση προγράμματος παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία στον χώρο των εξαγωγών
  • Προπτυχιακός τίτλος σπουδών Διοίκησης Επιχειρήσεων, Οικονομικών ή συναφούς αντικειμένου
  • Διαθεσιμότητα για ταξίδια εντός και εκτός Ελλάδος
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας τόσο σε προφορικό όσο και σε γραπτό επίπεδο

Δεξιότητες:
  • Δυνατές οργανωτικές δεξιότητες
  • Δυνατές διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Προσωπικότητα με αυτοπεποίθηση που έχει ευχέρεια στην επικοινωνία τόσο μέσω τηλεφώνου όσο και σε συναντήσεις face to face

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Bonus κατόπιν σχετικής στοχοθέτησης