Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/07/2021

Α' Μάγειρας / Αρχιμάγειρας

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Από το γραφείο ευρέσεως εργασίας HRS (Human Resources Solutions) ζητείται Α' Μάγειρας / Αρχιμάγειρας για εστιατόριο στο Dubai στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα .

Πρόκειται για νέο εστιατόριο το οποίο βρίσκεται στο αρχικό στάδιο του concept και ο υποψήφιος που θα επιλεγεί για τη συγκεκριμένη θέση θα παίξει καθοριστικό ρόλο στο στήσιμο και την οργάνωση του καταστήματος. Το εστιατόριο θα διαθέτει μόνο ελληνική κουζίνα με κύριο υλικό το κρέας (σχάρα, γύρος και τηγάνια). Στα πλαίσια των αρμοδιοτήτων της θέσης θα είναι η δημιουργία του menu, η οργάνωση της κουζίνας και του προσωπικού καθώς επίσης και η επιλογή του απαιτούμενου μηχανολογικού εξοπλισμού της κουζίνας.

Καθήκοντα
  • Η διοίκηση και η υποστήριξη της λειτουργίας της κουζίνας
  • Οργάνωση, εκπαίδευση, επίβλεψη και έλεγχο των εργαζομένων στην κουζίνα
  • Μέριμνα για την σύνθεση menu
  • Μέριμνα για την παρασκευή εδεσμάτων με γνώμονα την καλύτερη ποιότητά
  • Έλεγχος και εποπτεία της αποθήκευσης και της χρήσης όλων των υλικών (αναλωσίμων και μη) που χρησιμοποιούνται στις κουζίνες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε εστιατόριο ή ξενοδοχειακές μονάδες
  • Γνώση και εμπειρία σε κοστολογήσεις, παραγγελίες, παραλαβές, σωστές συνθήκες αποθήκευσης – συντήρησης των τροφίμων
  • Διοικητικές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών

Παροχές

  • Ο υποψήφιος που θα επιλεγεί θα έχει από την εταιρεία αρχικά ένα συμβόλαιο δύο (2) χρόνων άμεσης πρόσληψης
  • Από την εταιρεία παρέχεται διαμονή σε επιπλωμένο διαμέρισμα μόνος του, μεταφορά με αυτοκίνητο της εταιρείας από και προς το χώρο εργασίας, αεροπορικά εισιτήρια, έκδοση visa και πλήρης ασφαλιστική κάλυψη (και ιατροφαρμακευτική ασφάλιση)

 Δεκτή γίνονται και υποψήφιοι που διαθέτουν δική τους ομάδα για την στελέχωση της κουζίνας.