Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/3/2024

Πωλητής Συστημάτων Ασφαλείας

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ErgoAlarm Defense με έδρα στη Θεσσαλονίκη και με δραστηριότητα σε όλη την ελληνική επικράτεια, αποτελεί μία από τις πιο καινοτόμες και δυναμικά αναπτυσσόμενες εταιρείες στην Ελλάδα, η οποία προσφέρει εξειδικευμένες λύσεις ασφαλείας που ανταποκρίνονται στις ανάγκες κάθε σύγχρονης επιχείρησης και κατοικίας.

Η ErgoAlarm Defense είναι μέλος του Συνδέσμου Ελλήνων Κατασκευαστών Αμυντικού Υλικού (ΣΕΚΠΥ) και ασχολείται αποκλειστικά από το 2002 με τις εγκαταστάσεις συστημάτων ασφαλείας σε βιομηχανικούς χώρους, Φ/Β σταθμούς και εργοτάξια, ενώ παράλληλα λειτουργεί ιδιόκτητο Κέντρο Λήψης Σημάτων (ΚΛΣ) στη Θεσσαλονίκη.

Η εταιρεία είναι πιστοποιημένη και εφαρμόζει ολοκληρωμένο σύστημα διαχείρισης και ελέγχου κατά τα πρότυπα ISO 9001, 14001, 22301, 27001 και 45001.

Στο πλαίσιο του αναπτυξιακού πλάνου της, η εταιρία αναζητά να προσλάβει υπευθύνου πωλήσεων πλήρους απασχόλησης.

O μελλοντικός συνεργάτης θα ενταχθεί στην ομάδα της εταιρείας με τις εξής αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή επικοινωνία & προγραμματισμός συναντήσεων με νέους και υφιστάμενους πελάτες
  • Αξιολόγηση και καταγραφή των τρεχουσών υπηρεσιών του υποψήφιου πελατολογίου
  • Καθοδήγηση και ενημέρωση των υποψηφίων πελατών στις νέες τεχνολογίες
  • Επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων εφαρμόζοντας τις διαδικασίες και την εμπορική πολιτική της εταιρείας
  • Ανάπτυξη και Προώθηση των πωλήσεων των νέων προϊόντων (Β2Β & Β2C)
  • Παρακολούθηση Παραγγελιών των πελατών
  • Προσδιορισμός των αναγκών των πελατών και παροχή ολοκληρωμένων λύσεων με στόχο την ικανοποίηση του πελάτη
  • Επικοινωνία με τις εταιρείες συνεργάτες στο εσωτερικό και εξωτερικό, για την βέλτιστη υποστήριξη των προϊόντων και τον εντοπισμό ευκαιριών ανάπτυξης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Απόφοιτος/η ΙΕΚ (Επιθυμητό ΤΕΙ, ΑΕΙ τεχνικής κατεύθυνσης)
  • Δυναμική προσωπικότητα, με εμπορικό πνεύμα
  • Φιλοδοξία για επαγγελματική εξέλιξη
  • Ταλέντο στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Ευελιξία, ικανότητες οργάνωσης & διαχείρισης χρόνου
  • Δυνατότητα απόδοσης κάτω υπό πίεση & Ομαδικό πνεύμα
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών & χρήση Η/Υ
  • Δίπλωμα Οδήγησης Ι.Χ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες
  • Λευκό Ποινικό Μητρώο
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός Θεσσαλονίκης
  • Εμπειρία διαχείρισης CRM προγραμμάτων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Συνεχής εκπαίδευση σε καινοτόμες τεχνολογίες
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Παροχή ψηφιακών εργαλείων (εταιρικό tablet, κινητό)
  • Παροχή εταιρικού αυτοκινήτου
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον