Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/11/2018

Web Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Web Developer από εταιρεία πληροφοριακών συστημάτων με έδρα στην Ανατολική Θεσσαλονίκη (Πυλαία).

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη και συντήρηση ιστοσελίδων και e-shop
  • Βασική λειτουργία Server
  • Ανάπτυξη εφαρμογών λογισμικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση WordPress και WooCommerce
  • Καλή γνώση php, css, html, javascript
  • Απαραίτητη η γνώση κάποιου front-end framework (jQuery ||React || Angular || Vue)
  • βασικές γνώσεις Server
  • Επιθυμητή η γνώση Ruby On Rails ή ASP.NET ή Android development
  • Επιθυμητή η γνώση των λογισμικών της Adobe (Illustrator, InDesign, Photoshop κτλ)
  • Προϋπηρεσία ή portfolio θα αξιολογηθούν αναλόγως
  • Επικοινωνιακός, Δημιουργικός χαρακτήρας
  • Άριστη γνώση και χρήση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Συνεργάσιμος και ανάληψη πρωτοβουλιών όποτε χρειαστεί

Παροχές

  •  Φιλικό και μοντέρνο περιβάλλον εργασίας
  • Μισθός αναλόγως προσόντων
  • Εκπαίδευση