Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/06/2017

Υπεύθυνος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H ICAP Executive Search & Selection είναι μέρος του Ομίλου ICAP, του μεγαλύτερου Ομίλου Παροχής Υπηρεσιών προς Επιχειρήσεις στη Νότιο-Ανατολική Ευρώπη. Με περισσότερο από 40 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών βάση των αναγκών των πελατών μας.

Ο πελάτης μας, μεγάλη ελληνική βιομηχανία που δραστηριοποιείται στον κλάδο των Μετάλλων, αναζητά Προϊστάμενο Λογιστηρίου με έδρα στην Αττική.

Υπεύθυνος Λογιστηρίου (Ref. 3614/AC/ESS/GR)

Καθήκοντα :

  • Εποπτεία όλου το φάσματος του λογιστηρίου, ώστε να διασφαλίζεται η συμμόρφωση με τις ισχύουσες φορολογικές, νομοθετικές και άλλες διατάξεις
  • Προετοιμασία και συντονισμός μηνιαίου κλεισίματος
  • Καθημερινή διαχείριση θεμάτων Κ.Φ.Α.Σ
  • Διασφάλιση της τήρησης των εσωτερικών διαδικασιών της εταιρίας
  • Συνεργασία με ελεγκτές σε θέματα λογιστηρίου και φορολογίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ευθύνης, τουλάχιστον 3 έτη, σε μηχανογραφημένο Λογιστήριο
  • Πολύ καλή γνώση σύγχρονου φορολογικού πλαισίου βιομηχανικών και εμπορικών επιχειρήσεων, άριστη γνώση  Φ.Π.Α. και Ε.Λ.Π
  • Πολύ καλή γνώση βιομηχανικής λογιστικής (κοστολόγηση – αναλυτική λογιστική)
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε έκδοση Μισθοδοσίας
  • Πολύ καλή χρήση εφαρμογών MS Office και συστημάτων ERP
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Αποτελεσματική διαχείριση ομάδας
  • Αναλυτική σκέψη, με έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Δημιουργικότητα και ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Υπευθυνότητα

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής Εκπαίδευση
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης