Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/3/2024

Quality Systems Consultant / Developer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Ο όμιλος Optimum Value Α.Ε., με πολυετή εμπειρία στο Management Consulting, αναζητά Σύμβουλο Ανάπτυξης και Εφαρμογής Συστημάτων Διαχείρισης κατά ISO για συνεργασία.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Ανάπτυξη και εφαρμογή συστημάτων διαχείρισης κατά ISO (9001:2015, 14001:2015, 45001:2018, 22301, 27001, κλπ).
  • Σύνταξη διαδικασιών και εντύπων των συστημάτων
  • Υποστήριξη και βελτίωση υπαρχόντων συστημάτων
  • Εκπόνηση εις βάθος μελετών διακινδύνευσης (Risk Assessment)
  • Διενέργεια εσωτερικών επιθεωρήσεων και επιθεωρήσεων από τους φορείς πιστοποίησης
  • Σχεδιασμός υλοποίησης έργων, χρονοδιάγραμμα και παραδοτέα
  • Επαφή με δυνητικούς πελάτες
  • Κοστολόγηση έργων και σύνταξη προσφορών
  • Υλοποίηση παρουσιάσεων σε Διευθυντικά στελέχη ή/και τη Διοίκηση
  • Εκπαίδευση στελεχών της εταιρίας
  • Συμμετοχή σε εκπαιδεύσεις
  • Συμμετοχή σε εταιρικές δράσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ κατά προτίμηση θετικών Επιστημών ή μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών με αντικείμενο συναφές με την ποιότητα (π.χ., Διοίκηση Επιχειρήσεων με κατεύθυνση στην Ολική Ποιότητα)
  • Πιστοποίηση ή επιμόρφωση ως επικεφαλής επιθεωρητής ή εσωτερικός επιθεωρητής συστημάτων διαχείρισης, θα συνεκτιμηθεί.
  • Εργασιακή εμπειρία σε θέματα ανάπτυξης ή/και συντήρησης, εφαρμογής Συστημάτων Διαχείρισης (ISO MS).
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητες πειθούς
  • Αναλυτική και κριτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Oργανωτικές ικανότητες και ικανότητες project management

Παροχές

  • Αμοιβές στο πλαίσιο της αγοράς και δυνατότητα μπόνους επίτευξης στόχων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Διαρκής εκπαίδευση