Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2024

Δικηγόρος για εσωτερική συνεργασία

Νομικά

Πόλη ΜΑΡΤΙΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Δικηγορική Εταιρεία ENY LAW FIRM από τις μεγαλύτερες δικηγορικές εταιρείες στην Βόρεια Ελλάδα (κεντρικά γραφεία στην Θεσσαλονίκη, γραφείο στην Αθήνα), η οποία δραστηριοποιείται από το 2014 μεταξύ άλλων και στην παροχή εξειδικευμένων νομικών συμβουλών και νομικής υποστήριξης σε μεγάλες τεχνικές εταιρείες και κοινοπραξίες σχετικά με το Δίκαιο του Κτηματολογίου και το Εμπράγματο Δίκαιο, καθώς και στην παροχή εξειδικευμένων νομικών συμβουλών και νομικής υποστήριξης στην κτηματολογική διαχείριση για ακίνητα και εμπράγματα δικαιώματα επί ακινήτων σε τράπεζες και εταιρείες διαχείρισης απαιτήσεων, σε ελληνικά και ξένα funds, σε εκκαθαριστές και εταιρείες χρηματοδοτικών μισθώσεων, αλλά και σε φορείς του ευρύτερου δημοσίου τομέα, αλλά και της κεντρικής κυβέρνησης,
Αναζητά δικηγόρο για εσωτερική συνεργασία στο γραφείο της Θεσσαλονίκης, με εμπειρία στο εμπράγματο δίκαιο και στο δίκαιο του κτηματολογίου.

Αρμοδιότητες:
  • Νομική επεξεργασία φακέλων εμπραγμάτων δικαιωμάτων και ακινήτων
  • Σύνταξη δικογράφων και αιτήσεων Ν. 2664/98
  • Έρευνες τίτλων ιδιοκτησίας
  • Due diligence ακινήτων για μεταβίβαση
  • Σύνταξη εκθέσεων νομικού ελέγχου ακινήτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Νομικής
  • Γενική εμπειρία άνω των 3 ετών
  • Εξειδικευμένη εμπειρία στο εμπράγματο δίκαιο και στο δίκαιο του κτηματολογίου
  • Δυνατότητα μετακινήσεων στην περιφέρεια – Δίπλωμα οδήγησης
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Οργανωτικές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αμοιβές
  • Πρόσθετες αμοιβές (bonus) για την επίτευξη στόχων
  • Προοπτικές εξέλιξης και περαιτέρω εξειδίκευσης
  • Συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση στον ίδιο αλλά και σε άλλους τομείς δικαίου