Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/04/2024

Στέλεχος τμήματος Λογιστικής

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΥΚΑ - ΡΕΤΖΙΚΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Σας ενδιαφέρει να ενταχθείτε σε λογιστικό γραφείο που θα σας προσφέρει εξέλιξη, γνώσεις και ελκυστικές αποδοχές στα Πεύκα Θεσσαλονίκης ως Στέλεχος στο τμήμα Λογιστικής;

Αρμοδιότητες και καθήκοντα:

  • Καταχώριση παραστατικών απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων
  • Συμφωνία επαγγελματικών τραπεζικών λογαριασμών(extrait) και υπολοίπων πελατών – προμηθευτών
  • Υπολογισμός και υποβολή ΦΠΑ, VIES, intrastat
  • mydata
  • Έλεγχος και συμφωνία ισοζυγίων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε λογιστικό γραφείο, με αντίστοιχες αρμοδιότητες
  • Άριστη γνώση στο χειρισμό Η/Υ (Word, Excel, e-mail)
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης των λογιστικών-φορολογικών προγραμμάτων της Epsilonnet (Extra & Taxsystem)
  • Kαλή γνώση της ελληνικής φορολογικής νομοθεσίας
  • Καλή γνώση Αγγλικών
Προσωπικά χαρακτηριστικά / ικανότητες:​
  • Διάθεση για συνεχή εκπαίδευση / επιμόρφωση
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα, ικανότητα επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Αναλυτική και κριτική ικανότητα
  • Εμπιστευτικότητα, ακεραιότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών ανάλογων των προσόντων
  • Έξτρα παροχές, ανάλογα τις ανάγκες
  • Εγγυημένη μισθολογική εξέλιξη
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερό ωράριο (5ημερο - 8ωρο)
  • Είδος εργασίας: Πλήρης απασχόληση & μόνιμη θέση εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.