Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/4/2024

Τεχνικός πληροφορικής

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΓΕΡΑΚΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Τεχνική εταιρεία με έδρα την ΒΙΠΕ Σίνδου Θεσσαλονίκης, αναζητά Τεχνικό πληροφορικής.

Αρμοδιότητες

  • Εγκατάσταση Windows/ Παραμετροποίηση Η/Υ
  • Ικανότητα επίλυσης θεμάτων και τεχνικών προβλημάτων σε Hardware και Software
  • Διαχείριση και υποστήριξη εφαρμογών MS Office
  • Υποστήριξη χρηστών σε Microsoft Excel, Word, Outlook, Access
  • Καταχώρηση και επεξεργασία δεδομένων στο μηχανογραφικό σύστημα. Συνεργασία με τα διάφορα τμήματα της εταιρείας για την ορθή και πλήρη καταγραφή των δεδομένων αυτών

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά Προσόντα
  • Πτυχίο με κατεύθυνση την Πληροφορική ή ανάλογη Τεχνολογική Κατεύθυνση
  • Εμπειρία στη χρήση και παραμετροποίηση Softone ERP
  • Ικανότητα επικοινωνίας με πελάτες & συνεργάτες
  • Οργανωτικότητα
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.