Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/3/2023

Journalist & Communication Coordinator

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Στην Insurance Innovation αναζητάμε Journalist & Communication Coordinator!

Αρμοδιότητες:

  • Αρχισυνταξία ύλης σε κλαδική ιστοσελίδα με αντικείμενο τον ασφαλιστικό κλάδο
  • Αρχισυνταξία και δημοσιογραφική υποστήριξη (insuranceforum.gr/webtv, insuranceforum.gr, Περιοδικό The Insurer)
  • Σύνταξη Δελτίων Τύπου
  • Σύνταξη Συνεντεύξεων
  • Εξυπηρέτηση μεγάλων πελατών
  • Επικοινωνιακή υποστήριξη conferences

Τυχόν επιπλέον πληροφορίες στο 6941 665405 κ. Αριστείδης Βασιλειάδης

Προσοχή: Βιογραφικά είτε μέσω του jobfind είτε στο aris@insuranceinnovation.gr

Βιογραφικά που θα αποστέλλονται σε άλλα εταιρικά email δέ θα λαμβάνονται υπόψη.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σπουδές Δημοσιογραφίας ή πρακτική εμπειρία στην δημοσιογραφία
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης του αντικειμένου εργασίας
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Ευχέρεια γραπτού και προφορικού λόγου, υπευθυνότητα, φιλοδοξία, κριτική ικανότητα
  • Γνώσεις canva και social media
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία

Παροχές

  • Πλήρη 8ωρη απασχόληση με ικανοποιητικό μισθό (+ΙΚΑ)
  • Μεγάλες προοπτικές εξέλιξης
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας