Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/4/2024

Συντονιστές Εξυπηρέτησης Αεροσκαφών | Ramp Agent

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Περιγραφή

    Έχεις ταλέντο στην οργάνωση και την επικοινωνία;

    Έχεις στόχο να εργαστείς σε μία μεγάλη εταιρεία και να ανελιχθείς σε αυτήν;

    Αν η υπευθυνότητα, η σωστή διαχείριση χρόνου, ο συντονισμός της ομάδας και η τήρηση των κανόνων ασφαλείας είναι χαρακτηριστικά σου, έλα στην ομάδα μας!

    Η Goldair Handling A.E., η μεγαλύτερη ελληνική εταιρεία επίγειας εξυπηρέτησης, με δραστηριότητα τόσο στην Ελλάδα όσο και το εξωτερικό, αναζητά Συντονιστές Εξυπηρέτησης Αεροσκαφών | Ramp Agents για το Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών <<Ελ. Βενιζέλος>>.

    Οι αρμοδιότητες σου:
    • Προετοιμασία απαραίτητων εγγράφων για την πτήση που έχεις υπό την ευθύνη σου
    • Επικοινωνία με όλα τα τμήματα που σχετίζονται με την πτήση – μεταφορά και επιβεβαίωση πληροφοριών
    • Έλεγχος λειτουργικότητας όλων των απαραίτητων εφοδίων για την εξυπηρέτηση της πτήσης σου
    • Διασφάλιση ομαλής διαδικασίας αποβίβασης / επιβίβασης των επιβατών από τις γέφυρες και τις σκάλες εξυπηρέτησης αεροσκαφών
    • Επιτήρηση διαδικασίας εκφόρτωσης / φόρτωσης αποσκευών στα αμπάρια του αεροσκάφους
    • Επίβλεψη διεργασιών όλων των τμημάτων που ενεργούν στην πτήση, με βάση τα πρότυπα της εκάστοτε αεροπορικής εταιρείας και του χρονικού πλαισίου
    • Επικοινωνία με το πλήρωμα καμπίνας και τον κυβερνήτη της πτήσης και παράδοση σε αυτούς όλων των απαιτούμενων εγγράφων

    Απαραίτητα Προσόντα

    • Απολυτήριο Λυκείου
    • Πτυχίο αγγλικών επιπέδου Β2 (First Certificate in English ή ισοδύναμο)
    • Δίπλωμα οδήγησης Β΄ κατηγορίας
    • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή στον τομέα της εξυπηρέτησης πελατών
    • Εξοικείωση με τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές

    Παροχές

    • Πλήρες ωράριο απασχόλησης
    • Σύμβαση αορίστου χρόνου
    • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
    • Έξοδα μετακίνησης
    • Προσφορές και Εκπτώσεις σε συνεργαζόμενα καταστήματα
    Δείτε Video σχετικά με τη θέση.

    Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

    Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.