Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/4/2024

Λογιστής Α τάξης | Άγιος Δημήτριος

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Trenkwalder για λογαριασμό εταιρείας πελάτη της, λογιστική Φοροτεχνική εταιρεία με έδρα τον Άγιο Δημήτριο, μέλος πολυεθνικού δικτύου λογιστικών και ελεγκτικών εταιρειών ζητά λογιστή A τάξης ως βασικό μέλος της ομάδας για την διαχείριση, παρακολούθηση και εποπτεία μέρους του πελατολογίου της εταιρείας.

Βασικά καθήκοντα:
  • Υπεύθυνος λογιστής μέρους του πελατολογίου της εταιρείας όπου η τήρηση και ενημέρωση γίνεται είτε εντός είτε εκτός της έδρας της εταιρείας
  • Επικεφαλής ομάδας βοηθών λογιστών για την διεκπεραίωση της φόρο λογιστικής παρακολούθησης του πελατολογίου
  • Καθοδήγηση ομάδας και έγκαιρη ενημέρωση πελατών στα τακτικά και έκτακτα θέματα που αφορούν
  • Συνεργασία με Director υπεύθυνο για την επίλυση σύνθετων θεμάτων που τυχόν ανακύπτουν. Τακτική ενημέρωση αυτού για σφαιρική γνώση των εταιρικών υποθέσεων
  • Ευθύνη για την τακτοποίηση και συνεχή συντήρηση της καλής ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών στους πελάτες της εταιρείας
  • Άμεση εμπεριστατωμένη ανταπόκριση με επικοινωνία σε ερωτήσεις/ζητήματα που τίθενται από τους πελάτες
  • Απόλυτος σεβασμός στις χρονικές και ημερολογιακές προθεσμίες που ορίζονται από την εκάστοτε νομοθεσία

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ανωτέρας ή ανωτάτης σχολής σε σχετικό γνωστικό αντικείμενο
  • Προϋπηρεσία και εμπειρία σε αντίστοιχο γνωστικό αντικείμενο τουλάχιστο 8 ετών
  • Κάτοχος αδείας λογιστή - φοροτέχνη Α’ τάξης του ΟΕΕ
  • Γνώση EPSILONET ERP
  • Γνώσεις γενικής λογιστικής, Φορολογίας Εισοδήματος, ΦΠΑ, ελέγχου έμπορο λογιστικών κυκλωμάτων
  • Γνώση, χρήση και εξοικείωση διαφόρων έμπορο λογιστικών προγραμμάτων της αγοράς και Η/Υ. Απαραίτητη προϋπόθεση η γνώση χρήσης ΜS Office (Excel – Word - Outlook)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος) και επιθυμητή δεύτερη ξένη γλώσσα
  • Ικανότητα να εκτιμά την κατάσταση και να ολοκληρώνει έργα υπό επίβλεψη υπεύθυνου ομάδας αναλαμβάνοντας πρωτοβουλίες στα πλαίσια των εταιρικών κανόνων
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης χρόνου
  • Διάθεση για συνεχή μάθηση και άριστες ικανότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Μεταφορικό μέσον

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές αναλόγως των προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας και προοπτικές εξέλιξης σε αναπτυσσόμενο επαγγελματικό χώρο
  • Δυνατότητα συνεχούς εκπαίδευσης (έσω ή έξω εταιρικά)

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.