Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/04/2024

Προσωπικός σύμβουλος Service Volvo (PST)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ | ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕ δραστηριοποιείται για τις μάρκες BMW-MINI-VOLVO στις πωλήσεις κι ενοικιάσεις αυτοκινήτων σε Θεσσαλονίκη, Λάρισα, Βόλο και Σκιάθο. Εδώ και 20 έτη, όραμά μας παραμένει να επιτυγχάνουμε σταθερή, μακροχρόνια ανάπτυξη επενδύοντας στην εκπαίδευση των ανθρώπων μας και παρέχοντας προϊόντα και υπηρεσίες ανώτερης ποιότητας.

Στα πλαίσια συνεχούς ανάπτυξής της και για τη διασφάλιση παροχής υπηρεσιών υψηλού επιπέδου στους πελάτες της, αναζητά άτομα για τη στελέχωση του τμήματος Συνεργείου και συγκεκριμένα για το Τεχνικό τμήμα και τη θέση του Προσωπικού σύμβουλου Service Volvo (VPS)

Περίληψη θέσης:

Να εκπροσωπεί την ομάδα του συνεργείου Volvo, με την παροχή βέλτιστης ποιότητας εξυπηρέτησης, σε πελάτες και συνεργάτες. Να συνεισφέρει με τις ενέργειες του στην επίτευξη των ποσοτικών και ποιοτικών στόχων

Πρόσωπο αναφοράς: Προϊστάμενο Συνεργείου

Λεπτομέρειες σύμβασης: Πλήρες ωράριο/ Αορίστου χρόνου.

Περιοχή: Λάρισα

Αρμοδιότητες
  • Διαχείριση πελατειακών σχέσεων (Προγραμματισμός ραντεβού και επικοινωνία)
  • Συντήρηση οχημάτων / Διάγνωση βλαβών οχημάτων
  • Αποσυναρμολόγηση / Συναρμολόγηση / Επισκευή μηχανικών μερών οχημάτων
  • Προώθηση ανταλλακτικών, αξεσουάρ και προϊόντων Lifestyle
  • Τιμολόγηση, επεξήγηση επισκευών & παράδοση αυτοκινήτου

Απαραίτητα Προσόντα

Ακαδημαϊκό υπόβαθρο

  • Πτυχίο Μηχανικού-Ηλεκτρολόγου /Μηχανοτρονικής/Τεχνίτη Οχημάτων

Εμπειρία

  • Επιθυμητή εμπειρία στη μάρκα Volvo

Ικανότητες και γνώσεις

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Παρατηρητικότητα, ακρίβεια, μεθοδικότητα
  • Εργασιακό ήθος, πάθος για διάκριση & θετική διάθεση
  • Γνώση Αγγλικών & γνώσεις εφαρμογών Office

*Γνώσεις χειρισμού συστήματος VIDA θα θεωρηθούν επιπλεον προσόν

Παροχές

  • Άριστο, ευέλικτο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Μόνιμη απασχόληση
  • 5θήμερο - 8άωρο (08:30 - 17:00 με 30 λεπτά διάλειμμα)
  • Συνεχής εκπαίδευση & πιστοποίηση γνώσεων εκπροσώπησης της μάρκας
  • Ακρως ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (αναλόγως προσόντων)
  • Επιπλέον μηνιαίο σχήμα επιβράβευσης
  • Ευκαιρίες εξέλιξης σ' έναν διαρκώς αναπτυσσόμενο κλάδο

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.