Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/4/2024

Υπεύθυνος / η Κρατήσεων (Reservation Manager)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΡΕΘΥΜΝΟ | ΡΕΘΥΜΝΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Ο ξενοδοχειακός όμιλος AEGEAN STAR HOTELS αναζητεί
Υπεύθυνο/η Κρατήσεων (Reservation Manager)

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Ακριβής έλεγχος λογαριασμών κρατήσεων
  • Άμεση ανταπόκριση στα αιτήματα πελατών, ταξιδιωτικών γραφείων ή άλλων δικτύων που σχετίζονται με κρατήσεις ξενοδοχείων
  • Εκπαίδευση, υποστήριξη, επίβλεψη και σωστός έλεγχος του προσωπικού των κρατήσεων
  • Προγραμματίζει τις βάρδιες
  • Εξασφάλιση έγκαιρης και ακριβής εξυπηρέτησης πελατών
  • Εξασφάλιση σωστής διανομής της αλληλογραφίας
  • Απαραίτητα διοικητικά προσόντα και πολύ καλές οργανωτικές δεξιότητες
  • Τήρηση ενημέρωσης αρχείων δαπανών γραφείου
  • Εξασφαλίζει ότι τηρούνται οι πολιτικές και οι απαιτήσεις ασφάλειας της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ανώτατης ή ανώτερης σχολής τουριστικών επαγγελμάτων
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Υπεύθυνος/η κρατήσεων σε ξενοδοχείο 4 ή 5 αστέρων
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας, γραπτά και προφορικά (καλή γνώση της Γερμανικής ή Γαλλικής γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)
  • Άριστη γνώση χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών (MS Office, Διαδίκτυο, online συστήματα κρατήσεων κλπ.)
  • Εξαιρετικές ικανότητες διαπραγμάτευσης και επικοινωνίας, με προσανατολισμό στον πελάτη
  • Προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις, ικανότητα εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και ικανότητες επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

  • Μισθός ανάλογος των προσόντων
  • Εργασία όλο το χρόνο
  • Διαμονή (εάν είναι απαραίτητο)
  • Ασφαλές και σταθερό περιβάλλον εργασίας με επαγγελματίες του τουρισμού

Οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με πρόσφατη φωτογραφία.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.