Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/4/2024

Store Manager

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Benetton Group

Ποιοι είμαστε:

Ο Όμιλος Benetton αποτελεί μία από τις πιο γνωστές εταιρείες μόδας στον κόσμο, παρούσα στις πιο σημαντικές αγορές με δίκτυο περίπου 5.000 καταστημάτων. Ο Όμιλος Benetton είναι μια μεγάλη οικογένεια που αποτελείται από τις United Colors of Benetton και Sisley. Πρόκειται για μια εταιρεία που σχεδιάζει για το μέλλον και ζει στο παρόν, που δίνει ιδιαίτερη προσοχή στο περιβάλλον, στην ανθρώπινη αξιοπρέπεια και στην κοινωνία που συνεχώς μετασχηματίζεται.
Είμαστε η United Colors of Benetton.
Παγκοσμίως, η επωνυμία μας είναι γνωστή για την τεχνογνωσία στα πλεκτά και την κοινωνική δέσμευση. Είμαστε ambassadors του σύγχρονου ιταλικού casual chic στυλ.

Θέλετε να γίνετε μέλος της οικογένειας της United Colors of Benetton Hellas ;

Αναζητούμε Store managers για να ενταχθούν στα καταστήματα μας στην Αθήνα.
Θα συμβάλλετε στην διασφάλιση των εμπορικών στόχων του καταστήματος σύμφωνα με τις επιχειρησιακές διαδικασίες, διασφαλίζοντας την επιτυχημένη λειτουργία του, παρέχοντας άριστη εμπειρία αγορών στους πελάτες μας μέσω αποτελεσματικών πωλήσεων και δεξιοτήτων εξυπηρέτησης πελατών.

Προσφέρουμε στους υπαλλήλους μας συνεχή εκπαίδευση και καθοδήγηση για να αναπτύξουν και να βελτιώσουν το σύνολο των δεξιοτήτων τους και να εξελίξουν την καριέρα τους μέσα στην οικογένεια της Benetton. Αυτό δεν είναι απλώς μια δουλειά, είναι η αρχή μιας πορείας σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία.

Στη Benetton, ζούμε και αναπνέουμε για τη μόδα. Ο/Η υποψήφιος/α θα θέλαμε να μοιράζεται το πάθος μας για τη μόδα. Είσαι εσύ;

Αρμοδιότητες:

  • Επίτευξη στόχων πωλήσεων μέσω της εκπαίδευσης, παρακίνησης, καθοδήγησης και παροχής feedback στους πωλητές
  • Παρακολούθηση και καταγραφή των πωλήσεων
  • Διατήρηση του καταστήματος σε εξαιρετική κατάσταση και τήρηση των προτύπων οπτικής προβολής προϊόντων
  • Υπεύθυνος, υπό την εποπτεία του District Manager, για την επιλογή του προσωπικού πωλήσεων (βοηθός πωλητή και εργαζόμενοι στην αποθήκη)
  • Εγγυάται την άριστη εξυπηρέτηση της εμπειρίας του πελάτη, της οποίας είναι πρεσβευτής, εκτελώντας αυτοπροσώπως δραστηριότητες πωλήσεων
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων και καταγραφή αναγκών
  • Επίλυση ζητημάτων που σχετίζονται με την ομαλή λειτουργία του καταστήματος
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών για την βελτίωση των πωλήσεων
  • Οργάνωση εκπαίδευσης και ανάπτυξης του προσωπικού
  • Ανάλυση απόδοσης προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες και ηγετικές ικανότητες
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα και ομαδικό πνεύμα
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Xρήση Η/Υ σε περιβάλλον Windows (MS Office)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές απολαβές και σταθερό εργασιακό περιβάλλον
  • Συμβάσεις αορίστου χρόνου με δυνατότητα εργασίας σε Ελλάδα και εξωτερικό
  • Πρόγραμμα εκπαίδευσης και συνεχούς κατάρτισης στο fashion industry
  • Αποκλειστικές εκπτώσεις για το κάθε μέλος του προσωπικού μας
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης στον κλάδο

Αν σε ενδιαφέρει να ενταχθείς στην οικογένεια της Benetton, στείλε το βιογραφικό σου και γίνε μέλος μιας δυναμικής ομάδας στο χώρο της ιταλικής ένδυσης.
#Benetton #BeBenetton #BeUnited #BenettonPeople

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.