Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
04/05/2024

Τεχνικός Ηλεκτρονικών Συστημάτων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εάν έχεις πάθος για την τεχνολογία και τα συστήματα αυτοματισμού, αυτή είναι η ευκαιρία σου να εξελιχθείς σε ηγέτιδα εταιρεία σχεδιασμού, παραγωγής και εγκατάστασης ηλεκτρονικών-έξυπνων συστημάτων.

Γίνε τεχνικός ηλεκτρονικών συστημάτων σε μια ομάδα που διαμορφώνει το μέλλον της τεχνολογίας.

Στείλε το βιογραφικό σου και μια θέση με άπειρες δυνατότητες σε περιμένει!

Ως Τεχνικός Ηλεκτρονικών Συστημάτων θα έχεις τις εξής αρμοδιότητες:
  • Επίσκεψη στον χώρο του πελάτη με εταιρικό αυτοκίνητο
  • Eγκατάσταση και συντήρηση ηλεκτρονικών συστημάτων και συστημάτων αυτοματισμού
  • Παρακολούθηση της απόδοσης των εγκατεστημένων συστημάτων και λήψη μέτρων για την πρόληψη προβλημάτων
  • Eπίλυση προβλημάτων /πρόταση διορθωτικών ενεργειών
  • Ενημέρωση για τις τελευταίες τεχνολογικές εξελίξεις στον τομέα μέσω της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα για την θέση του τεχνικού ηλεκτρονικών συστημάτων είναι τα εξής:

Πτυχίο σε κλάδο Ηλεκτρονικών / Αυτοματισμού / Μηχανολογίας / Ηλεκτρολογίας

  • 1-2 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστες γνώσεις Η/Υ
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Πάθος για την τεχνολογία και την καινοτομία
  • Ενδιαφέρον για ηλεκτρονικά συστήματα και αυτοματισμό
  • Δίψα για ανάπτυξη και εξέλιξη στον χώρο
  • Ηγετικές ικανότητες
  • Ικανότητα ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Αντιμετώπιση προκλήσεων με δυναμικό χαρακτήρα
  • Επιδείξη υψηλού επιπέδου υπευθυνότητας στην εκτέλεση εργασιών και την ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και εξυπηρετική στάση
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου

Παροχές

Η εταρεία για τη θέση του Τεχνικού Ηλεκτρονικών Συστημάτων προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογο της εμπειρίας του υποψηφίου
  • Εταιρικό όχημα για τις μετακινήσεις από και προς τους πελάτες
  • Παροχή ολοκληρωμένης και συνεχούς εκπαίδευσης στα καινοτόμα συστήματα της εταιρείας
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Πλάνο άμεσης εξέλιξης μέσα στην εταιρεία

Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με τη θέση, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη Νάσια Κόκλα στο
+30 6940776773

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.