Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
2/4/2024

Salesperson

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η ALTERLIFE με 81 γυμναστήρια και 100.000 ενεργά μέλη σε Ελλάδα και Κύπρο αναζητά άτομα με πάθος και αγάπη για το fitness που θα την βοηθήσουν να εκπληρώσει το όραμα και την αποστολή της.

Να ενσωματώσει στην καθημερινότητα των συμπολιτών της την σωματική άσκηση και τα ευεργετικά της οφέλη, μεγιστοποιώντας έτσι το ποσοστό όσων ασχολούνται συνειδητά με οποιαδήποτε μορφή γυμναστικής.

Περιγραφή θέσης:

  • Η παροχή ποιοτικών και αποτελεσματικών υπηρεσιών στα μέλη μας
  • Παροχή πληροφοριών για την εταιρεία μας, τηρώντας πολύ υψηλά τις προδιαγραφές της ALTERLIFE
  • Τήρηση και ανάπτυξη των μελών, σε συνεργασία με Club manager
  • Τηλεφωνικές επικοινωνίες με λίστες και δημιουργία νέων εισερχομένων
  • Ξενάγηση-πώληση σε νέο-εισερχόμενους
  • Σωστή τήρηση των διαδικασιών
  • Διαχείριση μελών (customer service)
  • Σωστή ενημέρωση των αρχείων που σχετίζονται με τις πωλήσεις
  • Σύνταξη αναφορών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση, σε κλάδο παροχής υπηρεσιών (όχι  απαραίτητα γυμναστήριο)
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα ανάπτυξης πωλήσεων & επίτευξης στόχων
  • Απαραίτητη εμπειρία στη διαχείριση ομάδας
  • Καλή γνώση χειρισμού H/Y, MS, Excel καθώς και εξοικείωση με οποιοδήποτε πληροφοριακό σύστημα και σύστημα εσωτερικού reporting
  • Ιδιαίτερα ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Δυνατότητα εργασίας σε απογευματινό ωράριο

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Συνεχής εκπαίδευση & προοπτικές εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.