Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/4/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΑ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Βοηθός Λογιστή ζητείται από ανώνυμη εταιρεία βιομηχανικού κλάδου. Αν έχετε λογιστική εκπαίδευση, γνωρίζετε αγγλικά και έχετε προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση , στείλτε μας βιογραφικό. Αναζητούμε έναν άνθρωπο ευγενικό, υπεύθυνο και συνεργάσιμο για σταθερή συνεργασία.

Πενθήμερη απασχόληση ΔΕ-ΠΑ 08:00-16:00. Άμεση πρόσληψη.

Αρμοδιότητες:

  • Τήρηση Βιβλίων Γ΄ Κατηγορίας
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών και λοιπών λογιστικών εγγράφων
  • Τιμολόγηση
  • Συμφωνία με πελάτες και προμηθευτές και παρακολούθηση υπολοίπων
  • Συντονισμός πληρωμών-προετοιμασία τραπεζικών καταθέσεων
  • Υλοποίηση εργασιών μηνιαίου κλεισίματος και οικονομικών αποτελεσμάτων σε συνεργασία με τον Λογιστή
  • Καταχώρηση/Παρακολούθηση/οργάνωση εισαγωγών-εξαγωγών
  • Έλεγχος και κατάθεση εγγράφων μισθοδοσίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Οικονομική ή λογιστική εκπαίδευση (ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ)
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση λογιστικών προγραμμάτων (ιδανικά Epsilon Pylon)
  • Γνώσεις τήρησης βιβλίων Γ κατηγορίας
  • Καλή γνώση αγγλικών και Η/Υ
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και συνεργασίας

Παροχές

  • Ο/Η κάθε υποψήφιος/α αξιολογείται μεμονωμένα
  • Σταθερή συνεργασία και αίσθημα ασφάλειας
  • Φιλικό, καθαρό και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας