Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/02/2021

Τεχνικός Η/Υ και Πληροφορικής

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Νεοσύστατη εταιρεία που δραστηριοποιείται στον χώρο του Gaming στο Χαλάνδρι αναζητεί Τεχνικό Η/Υ και Πληροφορικής με γνώση στο gaming για την υποστήριξη των συστημάτων της.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση του δικτύου Η/Υ
  • Επίλυση προβλημάτων SW ή HW
  • Εξυπηρέτηση πελατών
  • Εγκατάσταση εφαρμογών και επίλυση προβλημάτων
  • Εγκατάσταση νέων Η/Υ, Εφαρμογών και gaming consoles

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ι.Ε.Κ ή απολυτήριο Τεχνικού Λυκείου ή Τεχνικής Σχολής με κατεύθυνση στην Πληροφορική
  • Άριστη γνώση δικτύων Η/Υ & Windows
  • Πιστοποίηση Microsoft σε Win10 και Server 2016
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Ικανότητα στην Επικοινωνία, Ευγένεια και προσανατολισμός στην Εξυπηρέτηση
  • Αποτελεσματικότητα ιδιαίτερα υπό πίεση
  • Επαγγελματισμός και κατανόηση της πολιτικής του καταστήματος
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους)
  • Ηλικία έως 29 ετών
  • Ενεργή κάρτα ανεργίας

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες εξέλιξης

Παρακαλούνται οι υποψήφιοι που επιθυμούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους, να συμπεριλάβουν ένα σύντομο συνοδευτικό σημείωμα , στο οποίο να περιγράφουν τι τους κινεί το ενδιαφέρον της συγκεκριμένης αγγελίας, πώς οι ικανότητές τους ανταπεξέρχονται στις αρμοδιότητες και τα απαραίτητα προσόντα της συγκεκριμένης θέσης και ποιες είναι οι επιδιώξεις και οι στόχοι τους.