Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2024

Υπάλληλος γραφείου - λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Από την P G BUSINESS SOLUTIONS εταιρεία παροχής υπηρεσιών και λύσεων μηχανογράφησης, με έδρα την Αθήνα, ζητείται υπάλληλος γραφείου - λογιστηρίου για ημι-απασχόληση (4-ωρο).  (9:00 - 13.00 ή 10:00 - 14:00).

Περιγραφή θέσης εργασίας:

O ενδιαφερόμενος/η θα αναλάβει:

  • Διαχείριση πελατολογίου (κλήσεις, email, προσφορές, ανανεώσεις συμβολαίων)
  • Εξυπηρέτηση σε θέματα εφαρμογών Softone, Prosvasis
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση μέσω email πελατών για εκκρεμότητες
  • Προώθηση τιμολογίων στους πελάτες μέσω email

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η-Φοιτητής/ια Οικονομικής ή Τεχνολογικής Σχολής
  • Γνώση Microsoft Office (Excel, Word, Outlook, PowerPoint)
  • Εξοικείωση με χρήση του υπολογιστή
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση γραφείου ή λογιστήριο

Προαιρετικές γνώσεις:

  • Γνώση εφαρμογών εμπορικής διαχείρισης Softone, Prosvasis

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα συνεχούς επιμόρφωσης σε σύγχρονα θέματα λογιστικής διαχείρισης των επιχειρήσεων και μηχανογράφησης-μηχανοργάνωσης
  • Δυνατότητα συμμετοχής δωρεάν σε εκπαιδευτικά σεμινάρια MyData
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε ένα άριστο αξιοκρατικό περιβάλλον εργασίας