Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
2/5/2024

Ειδικός Εμπορικής Διαχείρισης και Κοστολόγησης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΣΥΝΤΑΓΜΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία συσκευασίας Newman Packaging με έδρα το κέντρο της Αθήνας αναζητά έναν/μια ενθουσιώδη/η, οργανωμένο/η και εξειδικευμένο/η επαγγελματία για τη θέση του/της Ειδικού Εμπορικής Διαχείρισης και Κοστολόγησης. Ο/Η υποψήφιος/α θα είναι υπεύθυνος/η για την αποτελεσματική διαχείριση των εμπορικών διαδικασιών και της κοστολόγησης.

Καθήκοντα:

  • Ανάλυση και κοστολόγηση προϊόντων, συμπεριλαμβανομένης της εισαγωγής δεδομένων σε μηχανογραφικά συστήματα
  • Χρήση εμπορικών προγραμμάτων Atlantis και Soft one για τη διαχείριση εμπορικών διαδικασιών
  • Συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων για την καταχώρηση προσφορών και την απάντηση σε email πελατών
  • Ανάπτυξη και υλοποίηση διαδικασιών βελτίωσης κόστους και απόδοσης

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητό Προφίλ:

  • Εμπειρία στην κοστολόγηση και διαχείριση κόστους, ιδιαίτερα στον κλάδο της συσκευασίας
  • Γνώση και εμπειρία στη χρήση εμπορικών προγραμμάτων Atlantis και Softone
  • Εξαιρετικές δεξιότητες μηχανογράφησης και οργάνωσης
  • Άριστη επικοινωνία στα αγγλικά, γραπτά και προφορικά
  • Αρίστη γνώση των εφαρμογών MS Office
  • Μεθοδικότητα, Οργάνωση και Ομαδικότητα
  • Διάθεση για εργασία
  • Συνέπεια και Επαγγελματισμός

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.