Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/3/2024

Υπεύθυνος Αγορών Εξωτερικού

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΑΒΑΛΑΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρία με δραστηριότητα την κατασκευή και εμπορία επίπλων τραπεζαρίας και έδρα το Καβαλάρι Θεσσαλονίκης αναζητά Υπεύθυνο Αγορών Εξωτερικού. H παρούσα θέση καλύπτει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

Καθήκοντα και ευθύνες:
  • Διερεύνηση νέων προμηθευτών και νέων προϊόντων
  • Αξιολόγηση των προσφορών και διαπραγμάτευση με τους προμηθευτές εξωτερικού
  • Συλλογή δεδομένων και τεχνικών χαρακτηριστικών για την προετοιμασία των απαραίτητων εγγράφων για τους εκτελωνισμούς των προϊόντων
  • Σύνταξη, αποστολή, παρακολούθηση οικονομικών προσφορών
  • Λήψη και καταχώρηση παραγγελιών
  • Διεκπεραίωση παραδόσεων εμπορευμάτων, εισπράξεων / πληρωμών
Απαραίτητα προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2-3 έτη
  • Άριστη γνώση αγγλικών (απαιτείται προφορική και γραπτή επικοινωνία)
  • Πολύ καλή γνώση εμπορικών και εταιρικών συναλλαγών και χρήση συστημάτων ERP/CRM
  • Άριστη γνώση εφαρμογών γραφείου (Microsoft Office, Windows, internet, googling κτλ.)
  • Εξωστρεφής, δυναμική και επικοινωνιακή προσωπικότητα με άνεση στον προφορικό και στον γραπτό λόγο
  • Δυνατότητα ταξιδιών
Προσφέρονται:
  • Πλήρης απασχόληση
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία