Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/4/2024

Υπάλληλος Λογιστηρίου με γνώσεις Εμπορικής Διαχείρισης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Today Group A.E. που εδρεύει στην Ανατολική Θεσσαλονίκη επιθυμεί να προσλάβει για τα κεντρικά της γραφεία Υπάλληλο Λογιστηρίου με γνώσεις Εμπορικής Διαχείρισης.

Αρμοδιότητες/ Καθήκοντα:

• Διαχείριση των ειδών αποθήκης στο πληροφοριακό σύστημα (ERP) (δημιουργία νέων ειδών αποθήκης, οργάνωση, ομαδοποίηση και συντήρηση των υπαρχόντων).
• Διαχείριση προμηθευτών – συναλλασσόμενων στο σύστημα ERP (δημιουργία νέων προμηθευτών, οργάνωση, ομαδοποίηση και συντήρηση των υπαρχόντων).
• Επίλυση διαφόρων ζητημάτων που μπορεί να προκύψουν στο πληροφοριακό σύστημα (ERP) όσον αφορά την διαχείριση των ειδών.
• Συμμετοχή σε δραστηριότητες σχεδιασμού και υποβολής προτάσεων βελτίωσης του πληροφοριακού συστήματος όσον αφορά την εμπορική διαχείριση των ειδών
• Εξαγωγή αναφορών από το πληροφοριακό σύστημα (ERP) για την περαιτέρω ανάλυση των ειδών αποθήκης όσον αφορά τα κόστη και τις τιμές πώλησης τους (margin, markup).
• Σύγκριση τιμών και παρακολούθηση της αγοράς.
• Επεξεργασία αρχείων excel μεγάλου όγκου δεδομένων με σκοπό την αυτόματη εισαγωγή – import στο πληροφοριακό σύστημα (ERP).

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Πανεπιστημίου (ΑΕΙ/ΤΕΙ) στον τομέα των Οικονομικών ή/ και Τεχνικής κατεύθυνσης
• Άριστη γνώση χειρισμού λογισμικών εμπορικής διαχείρισης (κατά προτίμηση Entersoft)
• Άριστη γνώση Η/Υ
• Άριστη γνώση MS Office και ειδικά excel (pivots, lookups κ.ά.)
• Ικανότητα στο multitasking, στην οργάνωση και στην ιεράρχηση των εργασιών
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικής (προφορικά και γραπτά)

Επιπλέον προσόντα:

• Επιθυμητή τουλάχιστον 2ετής εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
• Εμπειρία στον χειρισμό λογισμικών εμπορικής διαχείρισης σε χώρους εστίασης θα εκτιμηθεί
• Ανεξάρτητη, δομημένη και προσανατολισμένη προς στόχους εργασία.
• Άνεση στην εκμάθηση νέων συστημάτων
• Φίλεργη και φιλομαθή διάθεση.
• Επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδικότητα, αποτελεσματικότητα ακόμη και υπό συνθήκες πίεσης.
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους)
• Ι.Χ. μεταφορικό μέσο

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Πλήρης απασχόληση & ασφάλιση
• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Προοπτικές εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.