Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/9/2022

ACCOUNT MANAGER- NEW BUSINESS DEVELOPMENT

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΣΠΑΤΑ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η QUALITY PRINTING SOLUTIONS Α.Ε για περισσότερο από 20 χρόνια έχει ηγετική θέση στον χώρο των γραφικών τεχνών και είναι μια από τις πιο αξιόπιστες εταιρίες στον τομέα των ψηφιακών εκτυπώσεων. Στις νέες της εγκαταστάσεις στα Σπάτα Αττικής, διαθέτει κάθετη μονάδα ψηφιακής εκτύπωσης με υπερσύγχρονο εξοπλισμό και εξειδικευμένο ανθρώπινο δυναμικό. Λόγω της τεχνογνωσίας και της συνέπειας έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη σημαντικών και αναγνωρισμένων πελατών καλύπτοντας έτσι μεγάλο μερίδιο στην αγορά των συστημάτων προβολής όπως stand, αφίσες, διαφημιστικά έντυπα κτλ.

Περιγραφή Θέσης: ACCOUNT MANAGER- NEW BUSINESS DEVELOPMENT

Αναζητούμε Account Manager - New Business Development για την διαχείριση και επικοινωνία με το υπάρχον αλλά και το νέο μας πελατολόγιο, όπως επίσης και για την ανάπτυξή του.

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Επικοινωνία με τους νέους και τους ήδη υπάρχοντες πελάτες για τα νέα project (νέες ζητήσεις - παρουσίαση      προτάσεων - οικονομική προσφορά)
  • Παρακολούθηση και συνεργασία με το δημιουργικό τμήμα και το τμήμα παραγωγής από το brief του πελάτη μέχρι το τελικό προϊόν.
  • Νέες δημιουργικές ιδέες επικοινωνιακής στρατηγικής και προβολής της εταιρίας στα social media και στο site.
  • Ανάπτυξη του πελατολογίου
  • Παρουσίαση της εταιρίας σε νέο πελατολόγιο με απώτερο στόχο νέες πωλήσεις και την ανάπτυξή της
  • Ενημέρωση στο ήδη υπάρχον πελατολόγιο για οποιαδήποτε καινούρια υπηρεσία ή προϊόν μπορούμε να παρέχουμε.
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα προγραμματισμού, οργάνωσης και ολοκλήρωσης εργασιών σε αυστηρά προκαθορισμένο χρόνο (deadlines), ως μονάδα και ως μέλος ομάδας εργασίας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 χρόνια σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί.
  • Τίτλος σπουδών σε Marketing, Επικοινωνία ή διοίκηση επιχηρήσεων θα εκτιμηθεί.
  • Άριστη γνώση του MS Office (Word, Excel, PowerPoint).
  • Άριστες δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας στην ελληνική και αγγλική γλώσσα.
  • Διαχείριση social media.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψήφιους). Ικανότητα και ευχέρεια στην επικοινωνία με πελάτες – προμηθευτές – συνεργάτες – συναδέλφους για την καθημερινή διεκπεραίωση υποθέσεων, εκκρεμοτήτων και την επίλυση προβλημάτων.
  • Υπευθυνότητα, ευγένεια, αντίληψη, οργάνωση, συνέπεια, φιλοδοξία για ανέλιξη στην εταιρεία και φιλική διάθεση για συνεργασία
  • Θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα η προϋπηρεσία στον χώρο των γραφικών τεχνών, σε διαφημιστική εταιρεία ή σε θέση που οι αρμοδιότητες ήταν η προβολή της εταιρείας με pop και pos λύσεις.

Παροχές

Παροχές:
  • Μόνιμη πενθήμερη απασχόληση.
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου με πλήρη ασφάλιση.
  • Οικονομικές απολαβές βάσει προσωπικών ικανοτήτων, επαγγελματικών δυνατοτήτων και θέσης προϋπηρεσίας.
  • Σύγχρονο, άριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας.
  • Προοπτικές εξέλιξης.