Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/05/2020

Sales Executive

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Πιστεύουμε ότι κάθε επαγγελματίας πρέπει να αναπτύσσει την επιχειρηματική του δραστηριότητα χωρίς φραγμούς και εμπόδια. Να έχει την δυνατότητα, ανεπηρέαστος από φορολογικά, λογιστικά και νομικά ζητήματα, να δημιουργήσει μια λειτουργική, επωφελή και με συνεχή εξέλιξη εταιρεία. Να επενδύει τον χρόνο του και να επικεντρώνεται στην λήψη στρατηγικών αποφάσεων που θα αποφέρουν κέρδος και ανάπτυξη. Είμαστε η EPIDOSIS και αποστολή μας είναι η ανάπτυξη της επιχείρησής σας! #EpidosisExpandYourBusiness

Αναζητούμε ένα έμπειρο Στέλεχος Πωλήσεων για να αποτελέσει μέλος μιας δυναμικής sales and marketing ομάδας.

Κύριες Αρμοδιότητες:
• Υπεύθυνος για την ανάπτυξη των πωλήσεων, παρακολουθώντας όλες τις προοπτικές και ευκαιρίες πώλησης. Τηλεφωνική επικοινωνία με δυνητικούς και υπάρχοντες πελάτες και πραγματοποίηση ραντεβού.
• Αναγνώριση των φορολογικών οικονομικών αναγκών των πελατών και επικέντρωση στην περαιτέρω ανάπτυξή των δραστηριοτήτων τους.
• Δημιουργία διαπροσωπικών σχέσεων και στρατηγική προσέγγιση του δικτύου πωλήσεων.
• Διασφάλιση της εναρμόνισης με την εταιρική πολιτική ποιότητας, παρακολουθώντας την ικανοποίηση των πελατών.
• Συνεργασία με όλα τα τμήματα και τα γραφεία της εταιρίας, για την επίτευξη εξαιρετικού επιπέδου customer experience και engagement.
• Επίτευξη στόχων πωλήσεων όπως αυτοί συμφωνούνται και ορίζονται από τον CEO της εταιρίας.

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ ή/και Μεταπτυχιακός τίτλος Business, Marketing, Communications, ή σχετιζόμενο αντικείμενο.
• Τουλάχιστον 3-5 έτη προϋπηρεσίας στις πωλήσεις με εξειδίκευση στις B2B πωλήσεις οικονομικών/επιχειρηματικών υπηρεσιών.
• Προηγούμενη εμπειρία σε εταιρία συμβούλων θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.
• Εξαιρετική γνώση MS Office (Excel, Power Point, Word).
• Εξαιρετική γνώση αγγλικών (επιπέδου proficiency).
• Ευχάριστη και ενθουσιώδης προσωπικότητα.
• Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας και διαμόρφωσης διαπροσωπικών σχέσεων.
• Πολύ καλός χειρισμός συστημάτων CRM.

Παροχές

Τι προσφέρουμε :

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
• Συνεχής εκπαίδευση.
• Ευκαιρίες ανάπτυξης σταδιοδρομίας σε ένα δυναμικό και εξαιρετικά επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας.