Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/04/2024

Βοηθός Λογιστή - ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Trenkwalder για λογαριασμό εταιρείας πελάτη της μεγάλη εισαγωγική εμπορική εταιρεία αναζητά:

ΒΟΗΘΟ ΛΟΓΙΣΤΗ

Περιγραφή Θέσης

  •  Καταχώριση παραστατικών εξόδων, δαπανών και οικονομικών συναλλαγών σε εσωτερικές βάσεις δεδομένων.
  •  Συμφωνίες Πελατών – Προμηθευτών και εντοπισμός αποκλίσεων.
  •  Συμφωνίες τραπεζικών λογαριασμών.
  •  Προετοιμασία και εκτέλεση τραπεζικών καταθέσεων.
  •  Προετοιμασία και υποβολή δηλώσεων ΦΠΑ
  •  Πάγια
  •  Δημιουργία και ενημέρωση εκθέσεων δαπανών.
  •  Τήρηση ψηφιακών και συμβατικών οικονομικών αρχείων και εγγράφων.
  •  Παρακολούθηση και έλεγχος της ψηφιακής πλατφόρμας Mydata.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο Λογιστικής ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ ή ισοδύναμο.
  • Γνώση βασικών θεμάτων Λογιστικής και τήρησης διπλογραφικών βιβλίων.
  • Πολύ καλή γνώση των εφαρμογών EXCEL, WORD και OUTLOOK.
  • Γνώση της Εμπορικής – Λογιστικής εφαρμογής EPSILONET ΕRP αποτελεί επιπλέον προσόν.
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον πέντε (5) έτη σε θέση Βοηθού Λογιστή ή Υπαλλήλου Λογιστηρίου.
  • Οργανωτικές δεξιότητες.
  • Θετική προσωπικότητα.
  • Ικανότητα διαχείρισης ευαίσθητων και εμπιστευτικών πληροφοριών.
  • Ομαδικό πνεύμα.

Επιθυμητά προσόντα

  • Καλό χειρισμό προφορικού και γραπτού λόγου στην Ελληνική γλώσσα
  • Επαρκή γνώση της αγγλικής γλώσσας

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Αποδοχές ανάλογες των προσόντων
  • Υλικοτεχνική υποστήριξη
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.