Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/05/2022

Α ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΗΣ / ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ / ΚΩ

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΜΑΡΜΑΡΙ | ΚΩΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

                                     Η INGLOBE για λογαριασμό ξενοδοχείου 4* στην ΚΩ αναζητά:

                                                                         Α ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΗ

Αρμοδιότητες:

• Φροντίδα για τις πρώτες ύλες
• Έλεγχος των προϊόντων για την ποιότητά τους
• Ενημέρωση του υπεύθυνου για ελλείψεις σε πρώτες ύλες
• Τήρηση όλων των κανόνων υγιεινής & ασφάλειας στους χώρους της κουζίνας
• Εκτέλεση των οδηγιών από τον υπεύθυνο του εστιατορίου
• Συνεργασία με όλα τα μέλη της κουζίνας
• Εκτέλεση των παρασκευών σύμφωνα με τον τρόπο υπόδειξης του υπεύθυνου του εστιατορίου
• Διατήρηση του χώρου καθαρού

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:

 Πτυχίο Τουριστικής Σχολής
 Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
 Γνώση (επιθυμητή η πιστοποίηση) κανονισμών υγιεινής και ασφάλειας στην εργασία
 Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση
 Ομαδικότητα, εργατικότητα, ικανότητα διαχείρισης χρόνου, ηγετικές ικανότητες
 Ευέλικτος και συνεργάσιμος χαρακτήρας με επαγγελματική συμπεριφορά
 Διορατικότητα και δυνατότητα αποτελεσματικού χειρισμού έκτακτων καταστάσεων
 Πιστοποιητικό Υγείας

Παροχές

Παροχές:

 Μισθός: Αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
 Διαμονή
 Διατροφή
 Ασφάλιση
 Ότι προβλέπει η Ελληνική Νομοθεσία