Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/04/2024

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός για τη σύνταξη τεχνικών προσφορών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΧΑΡΝΕΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η SELLER HELLAS, εταιρεία Παραγωγής, Εμπορίας Ηλεκτρολογικών Πινάκων, Ηλεκτρολογικού Υλικού και Υποσταθμών που δραστηριοποιείται στο χώρο από 1962, αναζητά να εντάξει άμεσα στο δυναμικό της ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ – ΜΗΧΑΝΙΚΟ για το τμήμα ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ.

Κύριες αρμοδιότητες :
  • Παραλαβή φακέλου ζήτησης προσφορών και ανάγνωση - μελέτη όλων των τεχνικών λεπτομερειών.
  • Κατανόηση απαιτήσεων πελάτη και προδιαγραφών έργου.
  • Συγκέντρωση όλων των τεχνικών προδιαγραφών των υλικών που θα απαιτηθούν για την σύνταξη της λίστας υλικών που θα απαρτίζουν τον ηλεκτρικό πίνακα - μέσης και χαμηλής τάσης και υπαίθριων υποσταθμών.
  • Σύνταξη λίστας υλικών.
  • Αποστολή τεχνικού φακέλου τεχνικών φυλλαδίων υλικών και λοιπών στοιχείων προσφοράς που απαιτούνται κατά το στάδιο προσφοράς.
  • Κατά το στάδιο της παραγγελίας, επικοινωνία με τον πελάτη και οριστικοποίηση όλων των κατασκευαστικών και ηλεκτρολογικών λεπτομερειών και προώθηση αυτών στα αντίστοιχα εσωτερικά τμήματα του εργοστασίου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτοι τμημάτων Ηλεκτρολογίας ΑΕΙ, ΑΤΕΙ, ή άλλων σχολών και πιστοποιημένων φορέων.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 1 έτους.
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Υπευθυνότητα.
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας.

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Άριστο και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης και συνεχούς εκπαίδευσης, σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο τεχνολογικά περιβάλλον
Αν επιθυμείτε να γίνετε μέλος της εταιρείας μας , μπορείτε να μας στείλετε το βιογραφικό σας στην παρούσα θέση εργασίας.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.