Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
18/04/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΣΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ILT LOGISTICS AE, η οποία από το 1991 παρέχει ολοκληρωμένες λύσεις Logistics στην Ευρώπη και εδρεύει στο Ασπρόπυργο Αττικής, αναζητά Βοηθό Λογιστή.

Η θέση είναι μόνιμη και πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση των φορτωτικών μεταφοράς και έλεγχος πληρότητας των συνοδευτικών εγγράφων
  • Καταχώρηση τιμολογίων δαπανών
  • Καταχώρηση ταμειακών εγγραφών
  • Φυσική αρχειοθέτηση παραστατικών και εγγράφων
  • Συμφωνία καρτελών με Πελάτες-Προμηθευτές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2ετων
  • Καλή γνώση χρήσης Η/Υ και των προγραμμάτων του Microsoft Office (Word, Excel)
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Γνώση τήρησης Βιβλίων Γ΄ Κατηγορίας
  • Ικανότητα τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Γνώση φορολογικής νομοθεσίας
  • Δυνατότητα ανάληψης ευθυνών & επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Ιδιωτική ασφάλεια

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.