Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/09/2022

Λογιστής/στρια  (Έδρα Νέα Σάντα Κιλκίς)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΙΛΚΙΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Λογιστής/στρια
(Έδρα Νέα Σάντα Κιλκίς)

Περιγραφή Θέσης
•    Προετοιμασία μηνιαίων αναφορών και πληροφοριακών στοιχειών προς την Διοίκηση
•    Έλεγχος και συμφωνίες οικονομικών καταστάσεων και έκδοση listing / Intrastat
•    Έλεγχος και έκδοση περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ και λοιπών φορολογικών δηλώσεων
•    Χαρακτηρισμός και έλεγχος παραστατικών καθώς και διασφάλιση ορθής τήρησης των λογιστικών εγγραφών
•    Τήρηση ορθών λογιστικών μεθόδων, πολιτικών και αρχών
•    Υποστήριξη και καθοδήγηση προσωπικού υπό την ευθύνη του

Απαραίτητα Προσόντα

•    Πέντε (5) έτη απαραίτητη προϋπηρεσία σε οργανωμένο λογιστήριο με βιβλία Γ’ κατηγορίας
•    Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
•    Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών
•    Άδεια Λογιστή Α’ τάξης
•    Γνώση Διεθνών Λογιστικών Προτύπων (IFRS)
•    Αρίστη γνώση των εφαρμογών MS Office και ERP συστημάτων (ιδανικά Atlantis)
•    Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
•    Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
•    Αναλυτική και δημιουργική σκέψη
•    Ικανότητα επίβλεψης και καθοδήγησης

Παροχές

•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•    Προοπτικές εξέλιξης σε μια ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρεία