Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/05/2022

Αναλυτής Ποιοτικού Ελέγχου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Όταν διαλέγουμε τα υλικά μας στην Αρτοβιομηχανία Καραμολέγκος, επιλέγουμε ό,τι πιο αγνό και φυσικό έχει να μας προσφέρει η φύση. Το αλεύρι, το νερό, το αλάτι και το προζύμι, αυτά είναι οι κύριες πρώτες ύλες του ψωμιού μας. Το κύριο συστατικό της επιτυχίας μας, ωστόσο είναι οι άνθρωποι μας και η επιλογή τους είναι για εμάς εξίσου σοβαρή υπόθεση.

Στα πλαίσια της δυναμικής μας ανάπτυξης αναζητούμε να προσλάβουμε στην έδρα μας στο Κορωπί:
Αναλυτή Ποιοτικού Ελέγχου

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Λήψη και προετοιμασία δειγμάτων προς ανάλυση από όλα τα στάδια παραγωγής και τις πρώτες ύλες
  • Εφαρμογή εργαστηριακών μεθόδων και διεξαγωγή εργαστηριακών ελέγχων για την αξιολόγηση των δειγμάτων ώστε να επαληθεύσει ότι πληρούν τις προδιαγραφές με στόχο την επίτευξη των βέλτιστων ποιοτικών αποτελεσμάτων
  • Παρακολούθηση των σταδίων της παραγωγικής διαδικασίας και εφαρμογή των διαδικασιών συστήματος ποιότητας & ασφάλειας (ISO 9001, ISO 22000, BRC)
  • Συνεργασία με τα μέλη της ομάδας και τα Τμήματα του Εργοστασίου για τον βέλτιστο συντονισμό των δοκιμών βαθμονόμησης
  • Δημιουργία αναφορών τεκμηρίωσης
  • Εκτέλεση τακτικών περιπάτων συμμόρφωσης και συμμετοχή στους ελέγχους καθαρισμού και συντήρησης του εργαστηριακού εξοπλισμού

Απαραίτητα Προσόντα

Δεξιότητες και Εκπαίδευση:
  • Πτυχίο Ανώτερης/Ανώτατης Εκπαίδευσης από Σχολές Τεχνολογίας Τροφίμων και συναφών αντικειμένων
  • 1-3 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση κατά προτίμηση σε βιομηχανία τροφίμων
  • Πολύ καλή χρήση H/Y, MS Office
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Ευελιξία και υπευθυνότητα
  • Τεχνική αντίληψη και στοιχειώδη γνώση εργαστηριακού εξοπλισμού
  • Αναλυτική σκέψη με εστίαση στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα επικοινωνίας & ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Επιπλέον ο/η υποψήφιος/α πρέπει να διαθέτει:

  • Δυνατότητα εργασίας σε 6 ήμερο κυλιόμενο πρόγραμμα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες

Παροχές

Η Εταιρία προσφέρει:
  • Ευκαιρίες προσωπικής ανάπτυξης και εξέλιξης σε ένα ευχάριστο, ομαδικό, περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, βάσει προσόντων υποψηφίου
  • Κουλτούρα που αγκαλιάζει τις νέες ιδέες, στηρίζει την πρωτοβουλία και επιβραβεύει την αποτελεσματικότητα