Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/11/2020

Αναλυτής Διασφάλισης Ποιότητας

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΠΡΕΒΕΖΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Επιθυμείς να ενταχθείς στο τμήμα διασφάλισης ποιότητας σε ένα δυναμικό και συνεχώς εξελισσόμενο περιβάλλον εργασίας στην περιοχή της Πρέβεζας;

Έχεις αντίστοιχη προυπηρεσία στην ανάλυση εργαστηριακών δειγμάτων και είσαι έτοιμος να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Αναλυτής Διασφάλισης Ποιότητας σε βιομηχανία τροφίμων;

Αν η απάντηση είναι θετική περιμένουμε την αίτησή σου τώρα!

Ως Αναλυτής/τρια Διασφάλισης Ποιότητας θα έχεις τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Εργαστηριακή ανάλυση δειγμάτων της παραγωγής
  • Καταχώρηση αναφορών ανάλυσης και ενημέρωση βάσεων δεδομένων
  • Αξιολόγηση διαδικασιών και συνθηκών συσκευασίας
  • Μελέτη και διαχείρηση εργαστηριακού υλικού, μικροβιολογικών καλλιεργειών κλπ
  • Τήρηση των προβλεπόμενων προτύπων ποιότητας, ασφάλειας και υγιεινής
  • Εντοπισμός ευκαιριών βελτίωσης του προϊόντος

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α για την θέση Αναλυτής/τρια Διασφάλισης Ποιότητας θα πρέπει να έχει:
  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΙΕΚ ή απολυτήριο επαγγελματικού λυκείου ειδικότητας τεχνολόγου τροφίμων ή παρεμφερούς ειδικότητας εργαστηριακής ανάλυσης
  • Προυπηρεσία 1 έτους σε αντίστοιχη θέση σε τμήμα ποιοτικού ελέγχου σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Γνώση συστημάτων διασφάλισης ποιότητας (HACCP, IFS κλπ)
  • Γνώση σε μοριακή μέθοδο ανάλυσης (PCR) θα εκτιμηθεί
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Δυνατότητα εργασίας με κυλιόμενο ωράριο
  • Κριτική σκέψη, δεξιότητες οργάνωσης και αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει στον/στην Αναλυτή/τρια Διασφάλισης Ποιότητας τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Εργασία στα πλαίσια μεγάλης και οργανωμένης εταιρείας πολυεθνικών προδιαγραφών
  • Δυνατότητες εξέλιξης και επαγγελματικής ανάπτυξης
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Εαν επιθυμείς να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Αναλυτής/τρια Διασφάλισης Ποιότητας σε βιομηχανία τροφίμων στην περιοχή της Πρέβεζας κάνε την αίτησή σου τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την θέση Αναλυτής/τρια Διασφάλισης Ποιότητας μπορείς να καλείς καθημερινά την Elena Vasileiou στο +30 6940781825 ή στο +30 2310414732 Δευτέρα εως Παρασκευή και ώρες 09:00-17:00.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.