Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2024

Υπάλληλος γραφείου - Ψηφιοποίηση

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η IID A.E. έχει μία μακροχρόνια παρουσία στην ελληνική αγορά, προσφέροντας ολοκληρωμένες υπηρεσίες ψηφιοποίησης & ηλεκτρονικής αρχειοθέτησης σε επιχειρήσεις και οργανισμούς. Προκειμένου να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις και τις προκλήσεις που δημιουργούνται με ταχύτατους ρυθμούς για την σύγχρονη επιχείρηση, η εταιρεία αναπτύσσεται σταθερά απασχολώντας περισσότερους από 120 υπαλλήλους.

Καθώς η ομάδας μας μεγαλώνει και ο αριθμός των project αυξάνεται συνεχώς, αναζητούμε υπάλληλο Ψηφιοποίησης Αρχείου και Data Entering στα γραφεία μας στην Αθήνα. Ο υπάλληλος ψηφιοποίησης, έχει την ευθύνη να ακολουθεί την διαδικασία διαλογής και ταυτοποίησης των εγγράφων, όπως αυτή ορίζεται κάθε φορά. Ο/Η κάτοχος της θέσης θα αναφέρεται στον Υπεύθυνο Διαχείρισης Έργου.

Αρμοδιότητες:

  • Διαλογή και ταυτοποίηση των εγγράφων.
  • Οργάνωση και προετοιμασία των εγγράφων προς ψηφιοποίηση.
  • Ψηφιοποίηση εγγράφων.
  • Διασφάλιση του σωστού χαρακτηρισμού των εγγράφων.
  • Εισαγωγή δεδομένων (Data Entry) σε λογισμικό βάσης δεδομένων και έλεγχος για την ακρίβεια της διαδικασίας.
  • Διαχείριση του αρχείου, φυσικά και συστημικά μέχρι των εγκιβωτισμό του.
  • Συμμόρφωση με τις Πολιτικές Ποιότητας και Ασφάλειας της Πληροφορίας της εταιρείας.

Ευθύνη της θέσης αποτελεί η τήρηση των προβλεπόμενων χρόνων υλοποίησης και η συμμόρφωση με τις διαδικασίες που αφορούν την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών και την ασφάλεια της πληροφορίας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τυχόν προϋπηρεσία σε τμήμα Back Office Ψηφιοποίησης θα εκτιμηθεί.
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ και γρήγορη πληκτρολόγηση.
  • Πολύ καλή γνώση σε διάφορα προγράμματα υπολογιστών, όπως το MS Office.
  • Καλή γνώση Αγγλικών.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης.
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.