Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
18/4/2024

Βοηθός /Χειριστής Ανυψωτικού Μηχανήματος (Clark)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΗΒΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η EL PACK Α.Ε., εταιρία με ηγετική θέση στον κλάδο της χάρτινης συσκευασίας επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της, για το εργοστάσιο στην Θήβα Βοιωτίας:

                                                             Χειριστή Ανυψωτικού Μηχανήματος

Βασικές Αρμοδιότητες:
  • Έγκαιρη προετοιμασία των χώρων της αποθήκης για τις εισερχόμενες παραγγελίες
  • Ξεφόρτωμα φορτηγών και παραλαβή/καταμέτρηση της άυλης
  • Φόρτωση φορτηγών με παλέτες έτοιμου προϊόντος
  • Ορθή αποθήκευση των παλετών βάση των κανόνων ασφαλείας
  • Έγκαιρη τροφοδοσία των μηχανών με τις παλέτες
  • Έλεγχος σωστής λειτουργίας του ανυψωτικού οχήματος και ενημέρωση του προϊσταμένου παραγωγής για τυχόν βλάβες/δυσλειτουργίες
  • Τήρηση κανόνων και μέτρων ασφαλείας
  • Καθαριότητα της αποθήκης και ευταξία στην τοποθέτηση των παλετών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άδεια Χειριστή Ανυψωτικών Μηχανημάτων (για χειριστές)
  • Απόφοιτος Λυκείου / ΙΕΚ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση (Επιθυμητή)
  • Συνέπεια και Υπευθυνότητα
  • Γνώση βασικών κανόνων ασφαλείας
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες για άντρες υποψήφιους

Παροχές

  • Ομαδική Ασφάλιση Υγείας
  • Πλήρη απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξασφαλισμένη μεταφορά για κατοίκους Αττικής

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.