Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/4/2024

Kids Club Attendant / Παιδαγωγός

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΒΟΥΡΒΟΥΡΟΥ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

To βραβευμένο ξενοδοχείο Ekies All Senses Resort στη Βουρβουρού Χαλκιδικής, μέλος των Design Hotels, θέλει να εντάξει έναν παιδαγωγό στην ομάδα του για το φετινό καλοκαίρι (Μάιος-Οκτώβριος). Ο παιδαγωγός θα είναι υπεύθυνος για το παιδικό κλαμπ (kids club), το οποίο απασχολεί παιδιά προσχολικής και σχολικής ηλικίας (4-12 ετών)

Καθήκοντα :

  • Εξασφάλιση ότι οι επισκέπτες και τα παιδιά τους επωφελούνται από το υψηλότερο επίπεδο παιδικής φροντίδας.
  • Παροχή ασφαλών, περιποιητικών και διασκεδαστικών υπηρεσιών στους νεότερους πελάτες μας.
  • Διευθέτηση του καθημερινού προγράμματος δραστηριοτήτων του Kids Club.
  • Αλληλεπίδραση με τα παιδιά με θετικό και κατάλληλο για την ηλικία τρόπο.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ανθρωπιστικών σπουδών με κατάρτιση στις παιδαγωγικές επιστήμες (βρεφονηπιοκόμοι, παιδαγωγοί προσχολικής και σχολικής ηλικίας, ειδικοί παιδαγωγοί κ.ά.)
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία στον τομέα της φύλαξης και της δημιουργικής απασχόλησης παιδιών
  • Αγάπη και ενθουσιασμός για τα παιδιά
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Προσεγμένη εμφάνιση, καθαριότητα
  • Επαγγελματισμός

Παροχές

  • Πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων
  • Δυνατότητες ανάπτυξης μέσα σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Διατροφή, διαμονή για τους μη διαμένοντες στην περιοχή